Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. septembra 2010

Armáda zabila v Dárfúre desiatky civilistovSudánske jednotky zabili počas ofenzívy v regióne Dárfúr najmenej 74 ľudí, väčšinou civilistov, 152 ľudí bolo zranených. V piatok to vyhlásila povstalecká skupina Sudánska ...Zdieľať
darfur Foto: SITA/AP

CHARTÚM 3. septembra (WEBNOVINY) - Sudánske jednotky zabili počas ofenzívy v regióne Dárfúr najmenej 74 ľudí, väčšinou civilistov, 152 ľudí bolo zranených. V piatok to vyhlásila povstalecká skupina Sudánska oslobodenecká armáda, sudánska armáda však toto tvrdenie poprela. Mierotvorná misia OSN a Africkej únie (UNAMID), ktorá má v oblasti hliadky, uviedla, že tiež dostala správy o desiatkach mŕtvych civilistov, informáciu však musí ešte overiť priamo na mieste. Podľa povstaleckej skupiny armáda zaútočila letecky v okrese Tabra v centrálnom Dárfúre.

Občianska vojna sa v sudánskom západnom Dárfúre začala vo februári 2003, keď miestni nearabskí ozbrojenci povstali proti sudánskej, väčšinovo arabskej vláde. Odvtedy tu podľa údajov OSN zahynulo 300 tisíc ľudí a viac ako 2,7 milióna opustilo svoje domovy.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zraneného policajta povýšia a odmenia
<< predchádzajúci článok
ODS odkopírovala kampaň britských konzervatívcov