28. októbra 2015

Arsenal i Chelsea vypadli v Ligovom pohári, Wenger: Veľká rana

Tréner Arsenalu Londýn Arsene Wenger

Tréner Arsenalu Londýn Arsene Wenger Foto: TASR/AP
Londýn 28. októbra (TASR) - Osemfinále Ligového pohára (Capital One Cup) bolo prekvapujúco konečnou stanicou pre úradujúceho anglického futbalového majstra Chelsea Londýn i jeho mestského rivala Arsenal. Trápenie "modrých" prehĺbilo zaváhanie na ihrisku Stoke City, kde nečakane podľahli v jedenástkovom rozstrele, kým "gunners" utrpeli ešte zahanbujúcejšiu prehru 0:3 na trávniku druholigového klubu Sheffield Wednesday.

Tréner "kanonierov" Arsene Wenger nechal doma opory Alexisa Sancheza, Santiho Cazorlu či Mesuta Özila, naopak do základnej zostavy nasadil mladíkov Glena Kamaru, Alexa Iwobiho či Ismaela Bennacera. Riskantný ťah sa mu však nevyplatil. Favorit síce držal loptu častejšie na kopačkách, ale góly strieľali iba domáci. Český brankár Arsenalu Petr Čech inkasoval už v prvom polčase dvakrát, v 52. minúte pridal tretí úder Sam Hutchinson. A aby toho nebolo málo, hostia prišli už v 5. minúte o zraneného Alexa Oxladea-Chamberlaina a ani jeho náhradník Theo Walcott sa na slávnom Hillsborough dlho neohrial, keď zo zdravotných dôvodov opustil trávnik o 13 minúty neskôr.

"Bol to veľmi zlý večer. Dva góly sme inkasovali po štandardných situáciách. Na začiatku sme prišli o dvoch kľúčových hráčov a potom sme neboli schopní hrať na patričnej úrovni. Bola to pre nás veľká rana," citoval Wengera denník Daily Mail. Tréner po vyradení pripustil, že mladíci, ktorí dostali šancu, ešte nie sú pripravení hrať takéto dôležité zápasy. "Bohužiaľ, žiadny z nich nemôže hrať na tejto úrovni. Niektorí si počínali veľmi naivne. Síce sme držali loptu, ale nič sme s ňou nevymysleli," priznal francúzsky kouč. Oxlade-Chamberlain i Walcott si odniesli svalové zranenia a zatiaľ nie je jasné, ako dlho budú Arsenalu chýbať. "Mám trochu obavy. V sobotu nás čaká Swansea a blíži sa duel Ligy majstrov v Mníchove s Bayernom. Prišli sme o dvoch hráčov a ostatných skúsených som nechal doma. Nemôžeme si dovoliť už žiadne ďalšie straty," dodal Wenger. Sheffield vyradil už druhého súpera z najvyššej súťaže, v 3. kole Ligového pohára zvíťazil nad Newcastlom United 1:0.

Ligový pohár sa skončil aj pre úradujúceho šampióna Premier League. Chelsea nadviazala na trápenie v lige a v pohárovom dueli zaváhala na ihrisku Stoke. Hostia prehrávali od 51. minúty po góle Jona Waltersa, ich prehru v riadnej hracej dobe odvrátil až v nadstavenom čase francúzsky útočník Loic Rémy. Stoke potom prišlo o vylúčeného Phila Bardsleyho, ale Londýnčania nedokázali početnú prevahu využiť. V záverečnom rozstrele uspelo deväť hráčov, až ten desiaty Eden Hazard stroskotal na domácom brankárovi Jackovi Butlandovi. Po nečakanom vypadnutí sa tak ešte viac rozkývala stolička pod trénerom Chelsea Jose Mourinhom.

"Nastúpili sme proti skúsenému súperovi. Za stavu 0:1 vydal môj tím zo seba maximum, snažili sme sa urobiť všetko možné, ja z lavičky tiež. Podarilo sa nám vyrovnať, ale viac sme si už nezaslúžili," konštatoval portugalský lodivod.