24. októbra 2010

Arsenal rozstrieľal Manchester City

Futbalisti FC Arsenal zvíťazili v šlágri 9. kola ...

futbal Carlos Tevez (vpravo) z Manchesteru City bojuje o loptu s Gaelom Clichym z tímu Arsenal počas zápasu anglickej Premier League.

LONDÝN 24. októbra (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Arsenal zvíťazili v šlágri 9. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League na ihrisku Manchestru City 3:0. Zverenci trénera Arséna Wengera hrali už od 5. min presilovku, keď hlavný rozhodca Mark Clattenburg vylúčil domáceho obrancu Dedrycka Boyatu, ktorý nedovolene zastavil unikajúceho hosťujúceho útočníka Marouana Chamakha. Úvodný gól zápasu strelil v 20. min francúzsky stredopoliar Londýnčanov Samir Nasri. Hostia mohli vyhrávať v 40. min už 2:0, no Cesc Fábregas nepremenil pokutový kop. V 66. min upravil skóre na rozdiel dvoch gólov Kamerunčan Alex Song. Tretí klinec do manchesterskej rakvy zabil v 88. min dánsky legionár Nicklas Bendtner. Arsenal sa nachádza so 17 bodmi na druhom mieste o skóre pred dvojicou klubov z Manchestru. Lídrom je naďalej Chelsea, ktorá má pred spomenutou trojicou päťbodový náskok.

Hráči Manchestru United zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 9. kola na ihrisku Stoke City 2:1. Obidva góly zverencov trénera Alexa Fergusona strelil mexický mladík Javier Hernández. Manchester United sa týmto trojbodovým zápisom dostal na tretie miesto o skóre pred svojho mestského rivala Manchester City a ako jediný v tejto sezóne ešte neprehral.

Hráči FC Liverpool dosiahli po piatich ligových kolách konečne plný bodový zisk, keď na Anfield Road zdolali Blackburn 2:1. Po bezgólovom prvom polčase padli v druhom dejstve v rozpätí siedmich minút tri góly. Najprv v 48. min otvoril skóre domáci stopér Sotirios Kyrgiakos, no o tri minúty si strelil vlastný gól pravý obranca domácich Jamie Carragher. Nových majiteľov "The Reds" však v 53. min rozjasal španielsky útočník Fernando Torres, keď stanovil konečné skóre 2:1. Liverpool aj napriek trojbodovému zápisu naďalej zostáva na nelichotivej osemnástej pozícii so ziskom deviatich bodov. Slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel odohral v drese domácich celý zápas.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 9. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:

Manchester City - FC Arsenal 0:3 (0:1)
Góly: 20. Nasri, 66. A. Song, 88. Bendtner, ČK: 5. Boyata (Manchester), divákov

25-09-2010 - Manchester City 1-0 Chelsea @ Yahoo! Video

FC Liverpool - Blackburn Rovers 2:1 (0:0)
Góly: 48. Kyrgiakos, 53. Torres - 51. Carragher (vlastný), 43 328 divákov