29. apríla 2012

Asistencia Mariána Gáboríka pomohla Rangers k víťazstvu

Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel jednou asistenciou k víťazstvu New Yorku Rangers v úvodnom semifinálovom zápase Východnej konferencie NHL nad Washingtonom 3:1. "Jazdci" ...

chris kreider NEW YORK 29. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti New York Rangers zvíťazili v úvodnom stretnutí semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL aj s prispením jednej asistencie Mariána Gáboríka nad Washingtonom 3:1.

Rovnakým pomerom uspeli v semifinále Západnej konferencie aj hráči Los Angeles v St. Louis.

Rangers rozhodli o svojej výhre dvoma gólmi v tretej tretine, keď sa v rozpätí 90 sekúnd presadili Chris Kreider, ktorý pred pár týždňami pomohol Boston College vyhrať šampionát NCAA, a Brad Richards.

Kreider, ktorý v pondelok bude oslavovať 21. narodeniny, si pripísal druhý gól profesionálnej kariéry a opäť bol víťazný. Predtým sa presadil v šiestom súboji 1. kola v Ottawe.

"Nemám veľa slov. Snažím sa byť stále pokorný, tvrdo na sebe pracovať a naberať skúsenosti. Či mám alebo nemám puk, snažím sa hrať svoju úlohu počas každého duelu, ktorou je momentálne predovšetkým pomoc pri defenzíve," povedal Kreider, ktorý sa do zostavy Rangers dostal až v play-off. Brankár Henrik Lundqvist pomohol svojim spoluhráčom k úspechu 17 úspešnými zákrokmi. V prvom súboji sa nehralo veľmi ofenzívne, domáci ohrozili Bradena Holtbyho len štrnásťkrát.

"V tretej tretine sme urobili dve chyby a tie nás stáli úspech. Musíme sa porozprávať o tom, ako by sme mali hrať lepšie. Bol to len prvý zápas, v pondelok príde nový deň a nový súboj," povedal kapitán Capitals Alexander Ovečkin.

Gáborík strávil na ľade bezmála dvadsať minút, na súperovu bránku vyslal jedinú strelu. V 49. minúte prihrával na tretí gól svojho tímu Bradovi Richardsovi. Bola to už jeho tretia asistencia v tohtosezónnom play-off.

Súbojom brankárov Briana Elliotta a Jonathana Quicka bol zápas medzi St. Louis a Los Angeles. Úspešnejšie z neho vyšiel hosťujúci Quick, ktorý predviedol najmä v úvode zápasu viacero skvelých zákrokov. V 10. min ho síce prekonal David Backes, ale potom si už na ňom hráči Blues vylámali zuby rovnako ako v sérii prvého kola hokejisti Vancouveru. Los Angeles je zatiaľ najväčším prekvapením tohtoročného play-off.

V 17. min vyrovnal Slava Vojnov na 1:1 a minútu pred koncom druhej tretiny upravil vo vlastnom oslabení na 2:1 Matt Greene. V power-play domácich sa ešte presadil Dustin Penner.

"Sú to skvelé pocity, ak aspoň malou mierou pomôžete tímu k úspechu. Dnes sme odviedli skvelú prácu," povedal Matt Greene. Quick si napokon pripísal 28 úspešných zákrokov a v play-off dosiahol piate víťazstvo. Počas vyraďovacej časti má priemer 1,55 inkasovaného gólu na zápas.

"Bolo to skvelé víťazstvo. Môžeme oslavovať len 5 minút a potom sa musíme sústrediť na pondelok," uviedol Quick. V bránke St. Louis chýbal Jaroslav Halák, ktorý si doliečuje zranenie. V tretej tretine po zákroku Dwighta Kinga pravdepodobne utrpel domáci obranca Alex Pietrangelo otras mozgu.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
St. Louis - Los Angeles 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 10. Backes (Perron, Pietrangelo) - 17. Vojnov (Penner, M. Richards), 39. Greene (D. Brown), 60. Penner (Scuderi)

VÝCHODNÁ KONFENCIA
New York Rangers - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) - stav série: 1:0

Góly: 33. Anisimov (Fedotenko, McDonagh), 47. Kreider (Stepan), 49. B. Richards (Kreider, GÁBORÍK) - 40. Chimera (Laich)