11. decembra 2008

Asistencie Cháru a Valábika

V stredajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL bodovali dvaja slovenskí hokejisti. Do štatistík si po jednej asistencii pripísali obrancovia Zdeno Chára a Boris Valábik. Chára sa podieľal na ...

NEW YORK 11. decembra (WEBNOVINY) - V stredajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL bodovali dvaja slovenskí hokejisti. Do štatistík si po jednej asistencii pripísali obrancovia Zdeno Chára a Boris Valábik. Chára sa podieľal na jedinom presnom zásahu Bostonu vo Washingtone (1:3), keď v poslednej minúte II. tretiny skončil puk z hokejky Milana Lucica v sieti Brenta Johnsona. Valábik prihral v 43. min ruskému kanonierovi Atlanty Iľjovi Kovaľčukovi, ktorý vyrovnal na 2:2. Z víťazstva 3:2 po predĺžení sa však napokon radovali hostia z N. Y. Rangers. Buffalo - Tampa Bay 4:2 (1:2, 2:0, 1:0) New Jersey - Pittsburgh 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Washington - Boston 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+1 Atlanta - N.Y. Rangers 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1) - Boris Valábik (Atlanta) 0+1 Detroit - Calgary 4:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0) Chicago - Ottawa 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Dallas - Phoenix 3:5 (2:2, 1:1, 0:2) Anaheim - St. Louis 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) SITA