Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

10. februára 2011

ATLETIKA: Poľovačka Slovákov na parížske limity pokračujeHalová atletická sezóna už beží na plné obrátky a slovenská atletika sa v stredu zásluhou výškara Petra Horáka dočkala konečne prvého limitára na ...Zdieľať
bez nazvu Renáta MedgyesováFoto: SITA/Martin Havran BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) - Halová atletická sezóna už beží na plné obrátky a slovenská atletika sa v stredu zásluhou výškara Petra Horáka dočkala konečne prvého limitára na marcové halové ME v Paríži. Nominačná uzávierka Slovenského atletického zväzu je stanovená na 20. februára.


Už v piatok však môžu pribudnúť do zoznamu ďalší dvaja - Horákove klubové kolegyne z VŠC Dukla. Trojskokanka Dana Velďáková sa predstaví na mítingu v nemeckom Düsseldorfe a diaľkarka Renáta Medgyesová vo francúzskom Eaubonne. Prvá má limit 13,95 m, druhá 650 cm. Medgyesová bude potom v sobotu štartovať znovu vo Francúzsku na menšom mítingu vo Val-du-Reil. Dana Velďáková sa z Nemecka presunie do Belgicka, kde sa v nedeľu predstaví na pretekoch v Gente.

Do Francúzska mala pôvodne na tie isté mítingy ako Medgyesová cestovať aj diaľkarka Jana Velďáková. Vo štvrtok jej však viróza, s ktorou bojovala už celý týždeň, prepukla. "Mám vysokú teplotu, takúto som nemala už veľa rokov. Veľmi ma to ubíja," povzdychla si 9. z vlaňajších ME v Barcelone. "Splnenie limitu si takto musím nechať až na majstrovstvá Slovenska. Danke budem držať palce aspoň na diaľku z postele," dodala.

Z trojice Slovákov na sobotňajšom mítingu ASVÖ Vienna Indoor Gala v rakúskej metropole zasiahne napokon do bojov len dvojica - prekážkar Matúš Janeček a Jaroslav Dobrovodský v diaľke. Osemstovkár Jozef Pelikán bojoval v uplynulých dňoch tiež s virózou a do Viedne nejde. Bežať bude až na domácom šampionáte. Janeček bude po viedenskom mítingu skúšať šťastie aj na druhý deň v Budapešti na medzinárodnom mítingu v hale Syma. Dobrovodský by mal 15. februára letieť do Kodane.

Už v piatok sa v americkom meste Allendale predstavia na halovom podujatí GVSU Big Meet dvaja slovenskí vrhači. Kladivár Libor Charfreitag sa bude snažiť prekonať v hode bremenom hranicu 25 metrov, guliar Daniel Vanek zasa o pokorenie 19 metrov. "Forma zatiaľ nie je ideálna, súťažná. Nedarí sa mi poriadne trafiť pokus, ale verím, že v piatok to bude lepšie," uviedol 27-ročný Vanek, ktorý minulý víkend vyhral preteky v americkom Saginawe výkonom 18,59 m.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
F1: Webber a Massa vyjadrili podporu Kubicovi
<< predchádzajúci článok
Prudhomme: Chceme počuť verdikt o Contadorovom dopingu

ATLETIKA: Poľovačka Slovákov na parížske limity pokračuje - diskusné fórum čitateľov