Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2018

Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne zrevitalizujú za vyše 770.000 eurIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Trenčín 16. septembra (TASR) – Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne sa dočká revitalizácie. Mesto na ňu získalo z eurofondov prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu takmer 733.000 eur. Investícia priestor skultúrni a spríjemní.


Ako informovala trenčianska hovorkyňa Erika Ságová, celkové oprávnené výdavky projektu sú 771.500 eur, samospráva sa na revitalizácii bude podieľať piatimi percentami. Autorom projektu je Peter Guga.

"Projekt počíta s obnovením spevnených plôch, hracích prvkov, pódia a vytvorením nového zeleného priestoru. Pribudnú detské šmýkačky, náučno-zábavná vodná trasa, prekryté pódium a komunikačná infraštruktúra s verejným osvetlením. Pred pódiom budú mobilné stoličky, ďalej od pódia budú pevné lavice v tvare vlnoviek a v ďalšej časti upravená trávnatá plocha s odpočinkovým sedením. Vyššie, pri lesoparku Brezina, budú zábavno-náučné a herné prvky. Súčasťou revitalizácie bude vŕtaná studňa so zásobníkom vody pre vodné náučné hračky," priblížila Ságová.

Ako dodala, nový chodník posunú zo stredu bližšie k stenám budov Farskej ulice, čím sa vytvorí väčší využiteľný priestor. Bezbariérový chodník povedie až po úroveň plánovanej nástupnej stanice výťahu na Brezinu. Stĺpy osvetlenia budú v sebe integrovať okrem LED osvetlenia aj ďalšie služby pre návštevníkov átria. Schodisko osvetlí LED pás v madle schodiska. V strednej časti átria projekt počíta s fontánkou na pitie a aj s dvomi osviežovačmi vzduchu v letných horúčavách.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
G. Drobová chce kandidovať na post prezidenta SR
<< predchádzajúci článok
Gyurcsány vyzval Maďarov, aby proti Orbánovej diktatúre vyšli do ulíc

Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne zrevitalizujú za vyše 770.000 eur - diskusné fórum čitateľov