Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2010

Autobusové linky do Bruselu a Londýna posilňujú


Tagy: Eurolines

Na uzávierku vzdušného priestoru zareagovali pozemní dopravcovia. Pomoc cestujúcim v súvislosti so zrušenými letmi ponúkajú posilnením autobusových liniek. Dopravca Slovak ...Zdieľať
letisko Foto: SITA/AP


BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) - Na uzávierku vzdušného priestoru zareagovali pozemní dopravcovia. Pomoc cestujúcim v súvislosti so zrušenými letmi ponúkajú posilnením autobusových liniek. Dopravca Slovak Lines pridáva autobusy pod značkou Eurolines do Bruselu a Londýna - predbežne v dňoch 17. a 18. apríla. Posilové autobusy pôjdu v časoch riadnych spojov v zmysle cestovného poriadku. "Situáciu monitorujeme a v prípade potreby sme pripravení posilniť aj iné smery," uviedla hovorkyňa Slovak Lines, a. s. Eva Vozárová.

Pre mimoriadnu situáciu spoločnosť Slovak Lines vracia klientom bez odrátania storno poplatkov peniaze za cestovné lístky z Bratislavy na letisko Schwechat (pravidelná autobusová linka Bratislava – Viedeň). Platí to pre cestujúcich, ktorí mali zakúpené letenky na odlet z letiska Schwechat a ich lety sú zrušené. Viac informácií dostanú cestujúci medzi 6:30 a 18:30 v Kontaktnom centre Slovak Lines na telefónnom čísle 18 211.

Po stredajšej erupcii islandskej sopky na juhozápade ostrova vo vulkanicky aktívnej oblasti ľadovca Eyjafjallajökull európske krajiny z bezpečnostných dôvodov postupne uzatvárajú svoje vzdušné priestory. Hrozbou pre lietadlá je prachový mrak. Ku krajinám s uzatvoreným vzdušným priestorom sa dnes pridali Poľsko, Fínsko, Česká republika, Rakúsko a Bulharsko. Nad Slovenskom je vzdušný priestor uzatvorený od 15:00, v takomto stave zostane pravdepodobne do nedeľňajšej noci. Plánované lety na nasledujúce dni môže negatívne ovplyvniť aj ďalšia sopečná činnosť na Islande. Cestujúci môžu situáciu priebežne sledovať na webových stránkach dopravcov.

SITA

Tagy: Eurolines
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biskup, ktorý popiera holokaust, dostal pokutu
<< predchádzajúci článok
Podporujeme zmeny k lepšiemu