Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. januára 2010

Balázs Borbély na jeden a pol roka do AEL LimassolČlen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Balázs Borbély prestupuje do cyperského prvoligového klubu AEL Limassol. Tridsaťročný defenzívny stredopoliar, resp. ...Zdieľať
Foto: SITA


LIMASSOL 12. januára (WEBNOVINY) - Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Balázs Borbély prestupuje do cyperského prvoligového klubu AEL Limassol. Tridsaťročný defenzívny stredopoliar, resp. stopér sa s aktuálne 6. tímom tamojšej najvyššej súťaže dohodol na jeden a pol ročnej zmluve, o čom agentúru SITA informoval hráčov manažér Dalibor Lacina. "Prakticky je to už celé spečatené. Zostáva nám už doriešiť jedine to, aby Temešvár vyrovnal určité pohľadávky, ktoré má voči Balázsovi. O tejto situácii som v utorok informoval aj trénera Limassolu Dušana Uhrina ml., ktorý povedal, že na Balázsa počká," povedal pre SITA český licenčný agent Dalibor Lacina.

Bývalý hráč Dunajskej Stredy, Artmedie Petržalka a nemeckého 1. FC Kaiserslautern Borbély sa momentálne podľa slov svojho manažéra nachádza v Temešvári, kde sa pokúsi v priebehu nasledujúcich dní doriešiť všetky potrebné záležitosti. "Najneskôr do piatka by mal potom už odcestovať na Cyprus. Vybral si ho osobne tréner Uhrin, ktorý s ním pracoval jeden rok v Rumunsku. Na jeden z kľúčových postov v zostave potreboval skúseného hráča, ktorý má potrebnú kvalitu," uviedol Dalibor Lacina. Borbély, ktorý odišiel do Temešváru v decembri 2007 a zaviazal sa do leta 2011, sa v AEL Limassol stretne aj so svojím krajanom, brankárom Kamilom Čontofalským. Ten sa s cyperským mužstvom dohodol koncom decembra rovnako na 1,5-ročnom kontrakte s platnosťou do 30. júna 2011.

V FC Temešvár naďalej zostávajú dvaja Slováci - obrancovia Miloš Brezinský a Marián Čišovský. "Obaja sú stále hráčmi tohto klubu. Marián je momentálne zranený, v prvom rade sa musí vyliečiť a začať hrávať. Miloš tiež zostáva kmeňovým hráčom Temešváru," doplnil Dalibor Lacina.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neapol proti Juventusu zrejme bez Hamšíka
<< predchádzajúci článok
S. Williamsová i Safinová v Sydney úspešne