Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. júna 2011

Ballack vysmial ponuku rozlúčiť sa v zápase proti BrazíliiBývalý kapitán nemeckého národného futbalového tímu Michael Ballack odmietol ponuku trénera Joachima Löwa, aby prípravný zápas s Brazíliou bol jeho rozlúčkovým s ...Zdieľať
michael ballack Michael BallackFoto: SITA/APLEVERKUSEN 17. júna (WEBNOVINY) - Bývalý kapitán nemeckého národného futbalového tímu Michael Ballack odmietol ponuku trénera Joachima Löwa, aby prípravný zápas s Brazíliou bol jeho rozlúčkovým s reprezentáciou. "Nazvať dávno dohodnutý prípravný zápas stretnutím na rozlúčku je fraška. Túto ponuku nemôžem prijať," cituje agentúra Reuters 34-ročného stredopoliara Bayeru Leverkusen.


Joachim Löw vyhlásil, že v tíme potrebuje pred budúcoročnými majstrovstvami Európy mladších talentovaných hráčov a Ballacka už nemieni povolať do mužstva. "Takto sa ku mne správa od môjho vlaňajšieho zranenia," povedal na margo kormidelníkovho vyhlásenia Michael Ballack.

V nemeckom drese odohral doteraz 98 zápasov, strelil v nich 42 gólov. Naposledy nastúpil v marci minulého roka, potom sa vážne zranil a nemohol hrať ani na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike, kde Nemecko získalo bronz.

Vyhlásenia bývalého kapitána nenechali dlho čakať na reakciu a neboli vôbec pozitívne. "Je to hanba, že Michael takto zareagoval na ponuku. Tréner bol s ním v stálom kontakte a rozprával sa s ním o možnostiach reprezentovať. Ponuka rozlúčkového zápasu bola vrúcna, vychádzala z Löwovho srdca," skomentoval Ballackove slová generálny sekretár Nemeckej futbalovej federácie (DFB) Wolfgang Niersbach.

"Už dlhší čas je vidieť, že národný tím je dostatočne silný aj bez Ballacka. Nemôže zaberať miesto v reprezentácii mladým talentovaným hráčom," nechal sa počuť bývalý vynikajúci hráč Lothar Matthäus.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gergely novým trénerom SR “18” a SR “19”
<< predchádzajúci článok
Popradských kamzíkov posilní Ľubomír Vaic