Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. decembra 2009

Bankrot Japan Airlines nie je vylúčenýŠtátna agentúra, ktorá sa zaoberá reštrukturalizáciou spoločnosti Japan Airlines, nevylučuje bankrot stratového leteckého prepravcu. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala ...Zdieľať
TOKIO 28. decembra (WEBNOVINY) - Štátna agentúra, ktorá sa zaoberá reštrukturalizáciou spoločnosti Japan Airlines, nevylučuje bankrot stratového leteckého prepravcu. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na dva zdroje oboznámené so situáciou. Japan Airlines sa v októbri obrátili na agentúru pre reštrukturalizáciu (ETIC), ktorá zriadila japonská vláda na pomoc problémovým spoločnostiam. Podľa zdrojov agentúry Reuters inštitúcia rokuje s veriteľmi Japan Airlines o možnosti riadeného bankrotu ako podmienke pre poskytnutie pomoci, zároveň však nevylučuje možnosť reštrukturalizácie mimo bankrotového súdu. Japan Airlines ani agentúra pre reštrukturalizáciu medializované informácie nekomentovali.


Možnosť bankrotu spoločnosti Japan Airlines, ktorá má dlhy vo výške zhruba 15 mld. USD, pôsobí reálnejšie po tom, čo japonský minister financií Hirohisa Fudžii minulý týždeň vyhlásil, že štát neposkytne záruky na financovanie jej záchrany. Konečné rozhodnutie o budúcnosti Japan Airlines má reštrukturalizačná agentúra prijať na budúci mesiac. Japan Airlines je najväčší letecký prepravca v Ázii z hľadiska tržieb.

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NCHZ s novým správcom konkurznej podstaty
<< predchádzajúci článok
FICO: SR je pripravená na prerušenie dodávok ropy

Bankrot Japan Airlines nie je vylúčený - diskusné fórum čitateľov