Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. decembra 2015

Banksy zobrazil na múre v Calais Steva Jobsa ako migranta


Tagy: Banksy

Anglický graffiti umelec Banksy sa kresbou na múre utečeneckého tábora vo francúzskom Calais vyjadril k utečeneckej kríze.Zdieľať
Anglický graffiti umelec Banksy sa kresbou na múre utečeneckého tábora vo francúzskom Calais vyjadril k utečeneckej kríze. Foto: TASR/AP
 
Londýn 12. decembra (TASR) - Anglický graffiti umelec Banksy sa kresbou na múre utečeneckého tábora vo francúzskom Calais vyjadril k utečeneckej kríze. Banksy tam zobrazil zosnulého spoluzakladateľa spoločnosti Apple Steva Jobsa, ktorého biologický otec pochádzal zo Sýrie, ako nesie na chrbte čierne vrece na smeti a v pravej ruke drží jeden z prvých modelov počítača Macintosh.


Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Umelec, ktorý sa preslávil satirickým pouličným umením, nikdy nezverejnil svoju totožnosť. Jeho hovorkyňa Jo Brooksová dnes potvrdila, že kresba, ktorá sa objavila v Calais, pochádza naozaj od neho.

Jobs bol adoptovaný. Jeho životopisec, Walter Isaacson, uviedol, že biologickým otcom počítačového génia bol postgraduálny študent Abdulfattah Jandali, ktorý pochádzal zo sýrskej prominentnej rodiny a v USA študoval.

Banksy cestuje a svojím umením sa na rozličných miestach sveta vyjadruje k vojne, detskej chudobe, životnému prostrediu a ďalším aktuálnym témam.

 

Tagy: Banksy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Policajti chytajú drony do siete iným dronom
<< predchádzajúci článok
Laureátom Ceny Rudolfa Fabryho sa stala 18-ročná Emília Mlynárčiková

Banksy zobrazil na múre v Calais Steva Jobsa ako migranta - diskusné fórum čitateľov