02. marca 2014

Banská Bystrica porazila Žilinu 5:1

Ilustračné foto FOTO TASR/Henrich Mišovič
Banská Bystrica 2. marca (TASR) - Žilinčanom v tabuľke prihára, a tak vložili do zápasu veľa energie, no nie toľko, aby po dvoch tretinách neťahali za kratší koniec.

Aj keď ich opäť gólovo nesklamal Tomas, ktorý trestuhodne nepokrytý v 15. min otvoril skóre, veľa šancí si nevypracovali a mohli byť radi, že inkasovali celkom milosrdne. V 17. min pokus Rapáča predĺžil do bránky pohodlne Veilleux a v 23. min Zigo v presilovke po vyrazenej strele Veilleuxa trafil do takmer prázdnej bránky. V úvode zápasu Tomas a Klouda naznačili, na čo a koho sa budú Žilinčania najviac spoliehať, od 8. min nadvládu nad vývinom už zobrali do svojich rúk domáci a pravidelne zamestnávali Peksu v bránke.

V 1. tretine po efektnej kľučke na Chovana sa blysol Rapáč, lepšie zakončenie si žiadali aj príležitosti Whitea a Kaduru, v strednej časti hry zalamovali rukami nad nevyužitými šancami Saracino, Heizer, White pri samostatnom nájazde v 29. min, ďalej Kadura, Handlovský i Lepine a hostia mohli byť radi nad vcelku priaznivom skóre. V úvode tretej tretiny vyvinuli sympatický tlak až dovtedy, kým sa v 44. min domáci neutrhli a Matoušek zblízka prekonal Peksu tretíkrát. Frustrovaní 'vlci' o ďalšiu minútu úplne zabudli na Heizera pred bránkou a tomu viac po nahrávke od Rapáča nebolo treba, aby vsietil pod žŕdku štvrtýkrát. Hosťom nepomohli ani dve presilovky za sebou a vo zvyšnom čase necelých deviatich minút už veľa vody nenamútili.

Naopak, domáci Heizer najskôr ponúknutú príležitosť zvýšiť odmietol, no v 55. White rozglejenú obranu hostí potrestal ďalšou presnou trefou. Žŕdka Drevenáka dve minúty pred koncom už bola len labuťou piesňou 'vlkov'.

HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 17. Veilleux, 23. Zigo, 44. Matoušek, 45. Heizer, 55. White - 15. Tomas. Rozhodcovia Lokšík, D. Konc - Sčensný, Šefčík, vylúčení 3:2, navyše 10+DKZ Bambúch za nešportové správanie - 10 min Jarolín a Tomas za nešportové správanie, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: od 17. min navyše Linet (Žilina), 1108 divákov.

KHL: Slovan prehral so Spartakom Moskva 0:3, diváci domácich vypískali