22. novembra 2013

Baranka prihrával Ružičkovi na gól, Omsk podľahol CSKA Moskva 3:5

Štefan Ružička, archívne foto

Omsk 22. novembra (TASR) - Gól slovenského útočníka Štefana Ružičku nepomohol Avangardu Omsk v úvodnom piatkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) k bodovému zisku, domáci podľahli moskovskému CSKA 3:5. Po zápase nemal dôvod na víťaznú radosť ani Ivan Baranka, ktorý Ružičkovi na presný zásah prihral.

Obaja slovenskí hráči sa postarali o gólový moment v 46. minúte. Dvadsaťosemročný Ružička znížil v tej chvíli na 3:4, Omsku sa však nepodarilo dosiahnuť vyrovnávajúci gól a skóre duelu na konečných 3:5 spečatil v 56. minúte druhou trefou v zápase Prochorkin. Avangard si pripísal už piatu prehru za sebou.

sumár:
Avangar Omsk - CSKA Moskva 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 22. Kuľaš, 28. Perežogin, 46. RUŽIČKA (BARANKA) - 16. Filppula, 25. Prochorkin, 33. Morozov, 42. Reid, 56. Prochorkin