08. novembra 2014

Barcelona otočila duel v Almerii a dostala na čelo tabuľky

Futbalista FC Barcelona Jordi Alba (vpravo) pred brankárom Almerie Rubenom Martinezom Foto: TASR/AP
Madrid 8. novembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom dueli 11. kola na trávniku UD Almeria 2:1 a dostali sa priebežne na čelo tabuľky Primera Division. Po polčase, v ktorom prehrávali po góle Thievyho Bifoumu, sa o obrat skóre postarali Neymar a Jordi Alba.

V úvodnom dejstve duelu sa ujala len gólová príležitosť Bifouma, ktorej predchádzala Messiho strata lopty v súboji s triom hráčov súpera. Po následnej dlhej prihrávke ušiel domáci útočník obrane "Barcy" a nedal brankárovi Bravovi šancu. Hostia čakali na gól až do 73. minúty. Suarezovu prihrávku namieril striedajúci Neymar z päťky len do domáceho hráča, od ktorého sa lopta odrazila do siete. Rozhodujúci moment prišiel osem minút pred koncom, keď ďalší Suarezov center umiestnil do siete Alba.