Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2017

Barcelončania protestovali proti nekontrolovanému masovému turizmuŽena drží v rukách malý transparent s nápisom Máme radi Barcelonu počas protestu proti masovému turizmu v tomto španielskom meste,12.8.2017.Zdieľať
Žena drží v rukách malý transparent s nápisom Máme radi Barcelonu počas protestu proti masovému turizmu v tomto španielskom meste,12.8.2017. Foto: TASRAP
Barcelona 12. augusta (TASR) - Približne 100 obyvateľov španielskej Barcelony sa dnes zhromaždilo na mestskej pláži, kde protestovalo proti nekontrolovanému nárastu masového cestovného ruchu v tejto obľúbenej dovolenkovej destinácii.


Protest zorganizovala skupina miestnych obyvateľov pod heslom "Vráťte pláž ostatným!"

Demonštranti tvrdia, že nával turistov zvýšil ceny nájomného a výtržníctvo cudzincov bažiacich po večierkoch a zábave dosiahlo neúnosnú hranicu.

Narastá napätie medzi úradmi a radikálnymi ľavicovými skupinami, ktoré začali v Barcelone a v iných častiach Španielska páchať výtržnosti zamerané zámerne proti masovému turistickému ruchu.

Španielsko so 46 miliónmi obyvateľov prijalo v roku 2016 až 75,3 milióna turistov. Za prvých šesť mesiacov tohto roka sa počet prichádzajúcich turistov zvýšil o 12 percent.

Cestovný ruch tvorí 11 percent hrubého domáceho produktu (HDP) Španielska, informovala tlačová agentúra AP.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Západoslovenská distribučná stále odstraňuje poruchy po búrkach
<< predchádzajúci článok
Mladík zrazil v Prešove dvoch chodcov, jeden bol na mieste mŕtvy

Barcelončania protestovali proti nekontrolovanému masovému turizmu - diskusné fórum čitateľov