Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. septembra 2009

Barroso začína v europarlamente kampaň za znovuzvoleniePredseda Európskej komisie José Manuel Durao Barroso začal v pondelok v Európskom parlamente kampaň za svoje znovuzvolenie. Portugalský predseda bude vopred rokovať s europoslancami z novej konzervatívnej ...Zdieľať
VIEDEŇ 7. septembra (WEBNOVINY) - Predseda Európskej komisie José Manuel Durao Barroso začal v pondelok v Európskom parlamente kampaň za svoje znovuzvolenie. Portugalský predseda bude vopred rokovať s europoslancami z novej konzervatívnej frakcie. Barroso musí v EP v prvom rade presvedčiť skupiny socialistov, zelených a liberálov, ktorí zatiaľ jeho znovuzvolenie blokujú. Barrosov mandát sa končí v októbri. Informovala o tom webová stránka rakúskej rozhlasovej a televíznej stanice ORF.


Šéf Európskej komisie vo štvrtok sľúbil, že v prípade znovuzvolenia chce počas nasledujúcich piatich rokov vytvoriť "ambicióznu Európu". EÚ musí podľa neho spoločne čeliť výzvam dnešného sveta, inak "upadne do bezvýznamnosti".

Podporu už Barrosovi vyjadrili lídri všetkých 27 členských krajín únie a momentálne nemá nijakého oponenta. Európski poslanci by mali o jeho kandidatúre hlasovať 15. a 16. septembra. Stredopravé zoskupenia v EP si želajú Barrosove znovuzvolenie, ľavicoví poslanci však spochybňujú, či má Barroso jasný program na budúcich päť rokov, a obviňujú ho z pomalej reakcie na svetovú finančnú krízu, viacerí z nich ho považujú za príliš liberálneho.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ahmadínedžád chce s Obamom diskutovať pred kamerami
<< predchádzajúci článok
O prepoistenie zatiaľ požiadalo 78,5 tis. poistencov

Barroso začína v europarlamente kampaň za znovuzvolenie - diskusné fórum čitateľov