BASKETBAL: Extraliga mužov - Prievidza rozdrvila Svit

Extraliga mužov - 24. kolo: Handlová prehrala v Žiline

BC Prievidza - BK Iskra Svit 102:69 (27:21, 28:13, 27:17, 20:18)

Najviac bodov: Fears 29, Hallet 17, Boyd 16 - McCoy 28, Polakovič 11, Znanec a Votroubek 8
TH: 35/29 - 11/8, trojky: 7 - 5, fauly: 17 - 30, rozhodovali: Zubák, Matejčík a Tomašovič, 2100 divákov

Na Hornú Nitru sa vrátil kvalitný basketbal. Hosťom zo Svitu patrila úvodná fáza, ale v 8. min. Prievidžania otočili na 18:17 a odvtedy už dominovali. V domácom mužstve si vynikajúco počínal Fears a pridali sa aj jeho spoluhráči. Prísnejšie kritéria z hostí zniesol len McCoy, ale aj on sa postupne vytratil.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - Astrum Levice 84:78 (20:19, 19:17, 20:16, 25:26)
Najviac bodov: Jefferson 23, Baldovský 14, Mielczarek 13 - Toroman 21, Vojtek a Hill po 12
TH: 24/18 - 12/1, trojky: 6 - 5, fauly: 19 - 27, rozhodovali: Šarišský, Turčin a Mlynský, 1003 divákov

Prvý polčas priniesol na Spiši vyrovnaný a rozháraný basketbal. Ani jedno mužstvo sa nedokázalo strelecky "poblázniť" a tak skóre narastalo pomaly a rovnomerne na oboch stranách. Obojstranné naťahovanie sa o body pokračovalo aj v III. štvrtine. Na jej konci sa domáci predsa len od Levičanov odtrhli a do poslednej desaťminútovky si priniesli náskok 59:52. Húževnatí hostia vďaka zlepšenej trojkovej streľbe zmazali manko, ale Spišiaci mali v závere pevnejšie nervy a zvíťazili 84:78.

BK SPU Nitra - ŠKP Banská Bystrica 80:75 (16:20, 28:29, 21:6, 15:20)
Najviac bodov: Tomek 21, Terlanda 16, Montgomery 15 - Velčič 27, Immink 15, Rendla 9.
TH: 28/19 - 22/13, trojky: 3 - 6, fauly: 18 - 19, rozhodovali: Janáč, Lamoš a Kovalčík, 350 divákov

V prvej štvrtine pôsobili domáci aj napriek otepleniu "zamrznutým" dojmom, čo hostia využili a získali vedenie. V druhej časti síce Nitrania zlepšili útočnú hru, ale chybami v obrane sa obrali o možnosť dostať sa do vedenia. Do druhého polčasu nastúpili hostitelia ako vymenení a dôraznou defenzívou i pasážou so skóre 12:2 otočili skóre vo svoj prospech. V záverečnej štvrtine sa odohrával rozháraný basketbal s množstvom chýb na oboch stranách. Banskobystričania sa zúfalým náporom snažili získať vedenie opäť na svoju stranu, ale Nitrania si už triumf vziať nenechali.

BK Váhostav-SK Žilina - MBK Handlová 95:74 (18:20, 26:20, 30:16, 21:18)
Najviac bodov: Djurkovič 23, J. Carter 20, Podhorský 16 - Barišič 14, Delič 14, Nuber 9
TH: 29/20 - 22/13, trojky: 7 - 5, fauly: 25 - 29, rozhodovali: Lukáč, Hrabuvčin a Kúkelčík, 600 divákov

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný. Po veľkej prestávke však Žilina razantným nástupom doslova zmietla hostí z palubovky a získala až 20-bodový náskok, keď v 29. min viedla 71:51. Domáci si potom až do konca s prehľadom udržiavali vedenie a zaslúžene zvíťazili nad Handlovčanmi o 21 bodov.