BASKETBAL: Extraliga mužov - streda - súhrn

Tagy: basketbal

Prehry vedúceho tria v 23. kole extraligy basketbalistov

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 23. kola extraligy mužov v basketbale:

BK Váhostav-SK ŽIlina -BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 81:78 (22:20, 19:15, 18:26, 22:17)
Najviac bodov: Stojanovič 22, Carter 19, Tilandy 11 - Baldovský 23, Jefferson 17, Baťka 14
TH: 22/16 - 10/7, fauly: 19 - 25, trojky: 7 - 8, rozhodovali: Zubák, Tomašovič a Kovalčík, 500 divákov
Zápas bol od začiatku do konca vzácne vyrovnaný. Po prestávke chvíľu dominovala vďaka štyrom trojkám Spišská Nová Ves, keď získala 7-bodový náskok (53:46). Domáci však nesmiernou bojovnosťou stratu dotiahli a v záverečnej štvrtine mali v závere viac šťastia.

MBK Handlová - BK SPU Nitra 76:73 (14:14, 32:17, 11:16, 19:26)
Najviac bodov: Gamma 20, Delič 17, Gavlák 12 - Montgomery 17, Tomek 12, Erwin a Bosák po 11
TH: 42/35 - 18/9, fauly: 21 - 30, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Gabara, Hančík, Doušek, 700 divákov
Na oboch tímoch sa prejavila vynútená prestávka, keď pôsobili rozháraným a nekoncentrovaným dojmom. Domáci ovládli prvú polovicu stretnutia, hostia dominovali v druhej. V závere mali diváci možnosť vidieť dramatický priebeh do posledných sekúnd, keď sa hostia snažili taktickými faulami zvrátiť priebeh stretnutia vo svoj prospech. Dramatický záver však domáci napokon úspešne zvládli.

Basketbal Pezinok - BC Prievidza 92:94 (27:23, 21:29, 26:19, 18:23)
Najviac bodov: Miloševič 32, Lukjanec 23, Mičuda a Urland po 14 - Fears 37, Boor 16, Uhlíř 13
TH: 26/22 - 19/16, fauly: 20 - 19, trojky: 10 - 6, rozhodovali: Kuzmiak, Miroslav Matejčík, Lamoš, 150 divákov
Začiatok zápasu tomu nenasvedčoval, no diváci napokon videli dramatický zápas. Prievidza sa ujala v 37. min vedenia 87:85, no to podstatné sa udialo v samom závere. Osem sekúnd pred koncom hosťujúci Fears premenil jeden trestný bod, no na víťazstvo to stačilo, keď domáci ani na dvakrát nedokázali zakončiť. Majstrovský Pezinok prekvapujúco podľahol poslednej Prievidzi.

BK Iskra Svit - MBK Rieker Komárno 93:99 (23:30, 28:19, 24:22, 18:28)
Najviac bodov: McCoy 42, Bilík 19, Polakovič a Votroubek po 13 - Jackson 29, Jones a Burrows po 20
TH: 20/17 - 21/13, fauly: 19 - 23, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Šarišský, Kúkelčík, Turčina, 300 divákov
Začiatok zápasu vyšiel lepšie hosťom z Komárna, keď viedli 10:2. Domáci potom znížili, ale hostia si vďaka výbornej streľbe do 18. min udržiavali mierne vedenie. Svit začal druhý polčas tradične dobre, v 23. min už viedol po trojke McCoya 64:53. Komárňania postupne znižovali a v 33. min bolo 81:81. Do konca zápasu bol stav prakticky vyrovnaný a záver lepšie zvládli hostia. Svitu sa ani na tretí pokus nepodarilo zdolať Komárno v tejto sezóne.

BK Inter Bratislava - Astrum Levice 82:75 (18:21, 23:19, 20:19, 21:16)
Najviac bodov: Sheard 21, Kucsa a Holmes po 14 - Hill 19, Koštomaj a Toroman po 16
TH: 32/23 - 27/20, trojky: 7 - 5, fauly: 23 - 22, rozhodovali: Ženiš, Fuska a Donát, 350 divákov
Prvá štvrtina bola vyrovnaná, v druhej desaťminútovke po šnúre 10:0 viedol Inter v 17. min 30:24. V druhom polčase hostia doťahovali, keď využívali chyby Interu v obrane, najmä pri doskokoch. V 34. min si domáci vypracovali desaťbodový náskok (72:62) a dve minúty neskôr dokonca viedli o jedenásť bodov (76:65). Levičania potom šnúrou ôsmich bodov znížili na 73:76, ale Bratislavčania záver zvládli a napokon zvíťazili 82:75.