16. decembra 2010

Lakers vrátili Indiane domácu prehru

Basketbalisti New Yorku opäť potvrdili, že s nimi v tejto sezóne NBA treba počítať. Knicks mali v stredu na dosah víťazstvo nad aktuálne najlepším tímom vo Východnej konferencii Boston ...

nba Foto: SITA, APNEW YORK 16. decembra (WEBNOVINY) - Basketbalisti New Yorku opäť potvrdili, že s nimi v tejto sezóne NBA treba počítať. Knicks mali v stredu na dosah víťazstvo nad aktuálne najlepším tímom vo Východnej konferencii Boston Celtics. Triumf nad mužstvom s najdlhšou aktívnou sériou výhier im však ušiel v záverečných minútach stretnutia, keď o všetkom rozhodol pokus Paula Piercea 0,4 sekundy pred koncom. Domácich fanúšikov síce vzápätí vzrušila trojka Amarého Stoudemira, no lopta pri úspešnom pokuse opustila ruku 28-ročného podkošového hráča až po záverečnom klaksóne. "Určite sme dnes vzbudili rešpekt. Som si istý, že nás Boston teraz rešpektuje. Môžeme sa pokojne narovnať. Sme pripravení byť každý deň náročným súperom. A Boston to vie," netajil odhodlanie Stoudemire, ktorý v zápase strelil 39 bodov. Rodák z Floridy je ústrednou postavou tímu, ktorý v stredu prišiel o osemzápasovú sériu víťazstiev. Úspechy družstva sú úmerné výkonom deviatky draftu z roku 2002. Stoudemire totiž strelil 30 a viac bodov v deviatich dueloch v rade, čo je najdlhšia séria od konca ročníka 2005/06, keď sa takouto šnúrou streleckých koncertov prezentoval Kobe Bryant.

Aj hviezda Los Angeles Lakers pritom v stredu strelila cez 30 bodov a pomohla tak k výhre svojho tímu v Indiane v pomere 109:94. Kalifornčania súperovi vrátili novembrovú prehru z domáceho ihriska. Obhajcov titulu pritom ťahal v prvom polčase Pau Gasol, ktorý v prvej 24-minútovke strelil 21 bodov, v druhej polovici potom zaúradoval Bryant s 25 bodmi. "Boli sme veľmi sústredení a naladení na splnenie cieľa, ktorým bola, prirodzene, výhra. Vedeli sme, že musíme začať dobre. Zdalo sa, že sme hrali podobne v pohode ako oni v Los Angeles,“ nemohol Pau Gasol nespomenúť trpkú domácu prehru. Lakers v prvej štvrtine súperovi nedali šancu, keď ju pri úspešnosti streľby na úrovni 73,9 percenta vyhrali 36:22. Markantný rozdiel bol pritom v podkošovom priestore, čo sa prejavilo nielen na bodovom konte Paua Gasola. Lakers vyhrali na doskoky v prvom polčase 27:10 a celkovo v zápase 60:34.

Súpermi z Východnej konferencie naďalej nezdolaným tímom zostáva San Antonio. V stredu mali Spurs na mále - nad Milwaukee vyhrali až pokusom Manu Ginobiliho v záverečnej sekunde stretnutia. "Dostal som možnosť a dôveru od svojich spoluhráčov na to, aby som sa pokúsil o záverečnú strelu. Väčšinu času mi to dnes nepadalo. Som v prvom rade šťastný, že sme vyhrali," skromne podotkol s 26 bodmi najlepší strelec zápasu. Spurs po víťazstve 92:90 ťahajú šnúru šiestich výhier v rade.