19. apríla 2008

BASKETBAL: Extraliga mužov - záverečné 44. kolo

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí záverečného 44. kola extraligy mužov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí záverečného 44. kola extraligy mužov:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - Chemosvit Svit 92:84 (22:23, 17:25, 26:20, 27:16)
Najviac bodov: Mason 24, Ridzoň 16, Demečko 15 - Ingles 24, Sedmák 16, Znanec 13
TH: 20/14 - 13/10, fauly: 17 - 22, trojky: 16 - 9, rozhodovali: Ženiš, Szibilla a Doušek, 1000 divákov
Posledné kolo základnej časti prinieslo zaujímavé basketbalové divadlo. Hostia vedení skvelým Inglesom ovládli hru pod košom, Spišiakom to naopak sypalo na oblúku (dosiahli 16 trojok), a tak to až do konca zápasu bola vyrovnaná partia. V dramatickom závere mali pevnejšie nervy a istejšiu ruku domáci a zvíťazili.

SKANSKA Pezinok - ESO CLUB Lučenec 69:62 (16:16, 13:18, 25:18, 15:10)
Najviac bodov: Williams 28, Whisby 13, Lukjanec 10 - Bičvič 15, Jankovič 10, Nuber 8
TH: 19/12 - 8/5, fauly: 12 - 21, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Janáč, Pipíška a Tomašovič, 500 divákov
V kvalitnom stretnutí sa družstvá sústredili na obranu, čoho výsledkom bol stav 16:16 po prvej štvrtine. Hostia príchodom Závodného ožili, dali ľahké koše a viedli 42:32. V tretej časti však čaroval Williams, Pezinok vyrovnal a potom šiel dokonca do vedenia. Ťažko vybojovaný náskok si už ustrážil až do konca.

MBK Handlová - Inter Bratislava 105:78 (29:18, 19:18, 24:17, 33:25)
Najviac bodov: Avalič 33, Štefánik 16, Smačko 14 - Homola 17, Novák 15, Ďuriš 12
TH: 30/27 - 14/11, fauly: 23 - 28, trojky: 12 - 9, rozhodovali: Brziak, Fuska a Matejčík, 850 divákov
Handlová bojovala o postup medzi osem najlepších a do tohto zápasu dala všetko svoje umenie. Strelecky sa jej darilo, výborne bránila a nedovolili Interu takmer nič.

HBK Prievidza - MBK Rieker Komárno 89:76 (17:16, 26:16, 27:24, 19:20)
Najviac bodov: Puljko 41, Immink 12, Biloš 9 - Majoroš 25, Fapšo 22, Marič 8
TH: 29/22 - 16/10, fauly: 20 - 24, trojky: 11 - 10, rozhodovali: Zubák, Bohunický a Kukelčík, 800 divákov
Hosťom lepšie vyšiel vstup do zápasu, v 4. min viedli 7:2. Následne však domáci pridali, do polčasu sa im podarilo otočiť skóre a v prestávke vyhrávali o 15 bodov. Najväčším rozdielom viedli domáci v 23. min (53:34), hostia ale zlepšili obranu a v 35. min stiahli na rozdiel 8 bodov (76:68). V závere opäť pridali na dôraze domáci a predovšetkým vďaka 41 bodom Puljka zaslúžene zvíťazili. V druhej štvrtine zaujalo vylúčenie Pivaca z Komárna, keď za nešportové správanie musel odísť na tribúnu.

BK Dolný Kubín - BK CASTA SPU Nitra 79:96 (26:25, 13:25, 22:24, 18:22)
Najviac bodov: Sklarčík 20, Petrovič 16, Findura 12 - Jankovič 30, Hill 19, Gillespie 16
TH: 18/16 - 20/15, fauly: 19 - 25, trojky: 8 - 10, rozhodovali: Hlinka, Karniš a Lacko, 620 divákov
V "pekelnom kotli" sa na Orave pred peknou diváckou kulisou hral vyrovnaný basketbal. Hosťom sa v druhej desaťminútovke podarilo utvoriť 11-bodový náskok. Očakávaný nápor domácich však v tretej časti neprišiel, navyše Nitra svoj náskok ešte zvýšila.

Slovintegra Levice - Slávia TU Košice 84:73 (15:15, 22:26, 19:12, 28:20)
Najviac bodov: Rich 18, Lutovský 18, Ristanovič 14 - Probala 21, Deng 18, Lutter 13
TH: 24/16 - 16/13, fauly: 16 - 21, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Kuzmiak, Margala a Matura, 1400 divákov
Prvá štvrtina bola vyrovnaná, no na obidvoch stranách priniesla množstvo chýb. V druhej časti domáci nebránili dobre a hostia sa tak dostali do vedenia. Vďaka Lutovskému a Richovi však po polčasovej prestávke Levičania otočili skóre a v štvrtej desaťminútovke svoj náskok potom ešte zvýšili.