19. apríla 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: ZTS Dubnica - FC Nitra 2:1 (1:0) Góly: 36. Seye, 47. M. Kuzma - 61. R. Semeník, ŽK: 34. Seye, 56. Obert, 69. M. Kuzma ...

BRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: ZTS Dubnica - FC Nitra 2:1 (1:0) Góly: 36. Seye, 47. M. Kuzma - 61. R. Semeník, ŽK: 34. Seye, 56. Obert, 69. M. Kuzma - 43. Janíček, 63. Vrána, rozhodovali: Samotný - Schmidt, Chládek, 1422 divákov V prvej dvadsaťminútovke sa oba kolektívy predviedli v dobrom svetle, Nitra aj Dubnica sa snažili čo najviac útočiť. Najskôr mal šancu Seye a ukázalo sa, že najlepší domáci strelec má chuť na ďalší gólový zápis. Efektívne spolupracoval s uzdraveným J. Zápotokom a v priebehu 19. a 20. min sa dostal trikrát do sľubnej šance, ale bez úspechu. Nitriansky brankár Hroššo si dokázal čisté konto udržať len do 36. minúty, keď kapituloval po hlavičke Seyeho po treťom rohovom kope ZTS. Seye zaznamenal svoj 12. ligový gól v sezóne. V závere polčase nechali hostia vyniknúť domáceho brankára Perniša, keď zlikvidoval strely Štajera a Kostolániho zo štandardných situácií. Do druhého polčasu vykročila Dubnica skvelým spôsobom. Po hlavičke Seyeho dorazil loptu do siete Kuzma a bolo 2:0. V 50. min títo dvaja útočníci Dubnice úradovali pred Hroššom, ale zvýšiť sa im nepodarilo. Hosťujúci Semeník však v 61. min znížil na rozdiel gólu a Nitra sa dostala opäť do hry. Prospeli jej striedania, jej hráči hrali dôsledne, tvrdo a domáci sa čoraz viac potili. Do dobrých šancí sa dostal niekoľkokrát Vrána, nakoniec však zostalo víťazstvo v Dubnici. FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:1 (2:0) Góly: 9. Greguška, 29. Juska - 73. Škutka, ŽK: 45. Hözl - 26. Viazanko, 62. Kolbas, rozhodovali: Matúš - Cuninka, Rendko, 1588 divákov Východniari začali profesorsky, za čo ich domáci potrestali už v 9. minúte. Ujlaky posunul loptu na Gregušku a domáci matador nechytateľnou prízemnou strelou z dobrých 35 metrov otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. Už o minútu neskôr mohol zvýšiť Ujlaky z priameho kopu, ale mieril tesne vedľa. V 23. min dobre mierenú Jurčovu strelu gólman ViOn-u Brezina vyrazil. V 29. minúte domáci stredopoliar Ondrejka šikovným lobom na hranici pokutového územia našiel voľného Jusku, ktorý strelou od žrde zvýšil na 2:0. O desať minút neskôr sa mohli tešiť hostia, keď sa v dobrej príležitosti ocitol Milinkovič, ale jeho strelu pozorný Brezina vyrazil. Druhý polčas sa začal pekne zostra. Hostia sa dvojitým striedaním snažili posilniť ofenzívu. V 58. min Ujlakyho nádherná strela z priameho kopu obtrela brvno Putnockého bránky. Z následného protiútoku Kolbasovu prudkú strelu domáci gólman s námahou vyrazil. V 64. min sa po centri Milinkoviča v dobrej pozícii ocitol košický kanonier Novák, no jeho hlavičke chýbali centimetre. Prišla 73. minúta a z gólu sa radovali aj hostia, keď striedajúci Škutka do opustenej bránky pohodlne skóroval. Od tohto momentu vrhli hostia všetky sily do útoku ale Zlatomoravčania si už cenné víťazstvo ustrážili. MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:1 (3:1) Góly: 8. Jež (11m), 17. Breška, 42. Štyvar, 47. Breška (11m) - 6. Pilár, ŽK: 34. Belák, 44. V. Leitner, 68. Lietava - 33. Božok, 46. J. Novotný, 60. Kucka, 68. J. Maslo, rozhodovali: Olšiak - Sluk, Hrčka, 2284 divákov Fanúšikovia, ktorí si v sobotu po celodennom daždi našli cestu na štadión pod Dubňom, určite neľutovali. Videli dobrý útočný futbal. Žilina sa po troch zápasoch vrátila ku svojej typickej ofenzívnej hre a hostia z Ružomberka sa takisto nezamerali len na obranu, ale snažili sa počas celého stretnutia ohrozovať bránku domácich. Prvú vážnu šancu mala Žilina už po piatich minútach hry, keď Vidič poslal loptu do šestnástky, Breška ju posunul Porázikovi, ale ten zaváhal pred brankárom Hajdúchom. Z nasledujúceho protiútoku odcentroval Pilár z ľavej strany, nabehol si do pokutového územia a po Božokovej prihrávke strelil domácim gól. Ružomberok nečakane viedoil. Ale nie dlho, lebo odpoveď Žiliny prišla po ďalších dvoch minútach. Po faule na Beláka v šestnástke hostí nariadil rozhodca Olšiak pokutový kop, ktorý Žilinčan Jež bezpečne premenil strelou do stredu brány. V ďalších minútach videli diváci útočný futbal na obidvoch stranách. Po dvoch pokusoch sa do streleckej listiny zapísal v 17. minúte domáci ofenzívny stredopoliar Breška, ktorý sa po rohu dobre zorientoval a poslal Žilinu do vedenia - 2:1. Hostia mohli vyrovnať v 38. minúte, keď bol pred bránou domácich úplne voľný Pilár, ale prihrávka preletela popred neho. Tri minúty pred koncom I. polčasu vybojoval loptu pred bránkou Ružomberka dôrazný žilinský útočník Štyvar a hoci tiesnený, zvýšil na 3:1. Hneď po zmene strán zahral rukou v pokutovom území Ružomberčan Novotný, druhú jedenástku v zápase premenil tentoraz Breška. V ďalších minútach mali niekoľko šancí hostia, Zošák ani Sivčevič však svoje príležitosti nezužitkovali. V úplnom závere stretnutia mohol zvýšiť vedenie Žiliny ešte Štyvar, ktorý dostal prihrávku pred bránku, ale jeho strela išla vedľa. Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0) Gól: 4. Hruška, ŽK: 74. Pončák - 12. M. Pančík ml., 37. Velický, 61. Gajdoš, 72. Kulík, rozhodovali: Vlk - Slyško, Weiss, 7280 divákov Od úvodného hvizdu Trnavčania dostali hostí spod Urpína pod očakávaný tlak, z čoho sa zrodil už v 4. min rýchly gól. Kopúnek strelou z pravej strany mieril medzi žrde, nekoncentrovaný Boroš loptu nechytil, vypadla mu a dobiehajúci Hruška zblízka k pravej žrdi otvoril skóre priemerného zápasu - 1:0. Rýchly gól zápasu spartakovcov ešte viac posmelil, v tlaku pokračovali ďalej. Hostia systematicky odolávali a sporadickými brejkami sa snažili prekvapiť pozornú obrana červeno-čiernych na čele s kapitánom a pilierom zadných radov Doležajom. V 28. min prenikol Barčík za obranu "vojakov", jeho prízemný center smerujúci na Hrušku však obranca Poljovka v poslednej chvíli zneškodnil. V 42. min to boli opäť Trnavčania povzbudzovaní hlasivkami verných, keď Ďuriš po pravej strane unikol, jeho krížna strela len tesne minula cieľ medzi žrďami. Po zmene strán snaživí Bystričania sa nevedeli dostať do výraznejších šancí, čo bolo len zrkadlom sústredenej hry červeno-čiernych. Ani Trnava si však potom už nevypracovala väčšiu šancu. V 63. min Hučko prízmenou strelou vystrašil domácich prizanivcov aj Rybánskeho, ktorý musel k zemi - lopta letela vedľa ľavej žrde za bránku. Rybánsky si zachoval aj v ďalšom zápase čisté konto a aj preto Spartak zvíťazil. SITA