09. septembra 2010

BASKETBAL-MS: V semifinále USA proti Litve

Víťazmi štvrtkových štvrťfinálových duelov na basketbalových majstrovstvách sveta v Turecku sa stali USA a Litva, tieto dve reprezentácie si zmerajú sily v súboji o finále. ...

bez nazvu Foto: SITA/AP

ISTANBUL 9. septembra (WEBNOVINY) - Víťazmi štvrtkových štvrťfinálových duelov na basketbalových majstrovstvách sveta v Turecku sa stali USA a Litva, tieto dve reprezentácie si zmerajú sily v súboji o finále. Druhú semifinálovú dvojicu už od stredy tvoria domáce Turecko a Srbsko.

Americký tím zložený len z hráčov pôsobiacich v zámorskej NBA sa stal tretím semifinalistom majstrovstiev sveta v Turecku. USA zdolali v prvom štvrtkovom štvrťfinále Rusko 89:79 a naďalej kráčajú turnajom bez najmenšieho zaváhania za vytúženým svetovým primátom. Lídrom Američanov bol už tradične Kevin Durant, ktorý v stretnutí zaznamenal 33 bodov. Rusi však boli favorizovaným Američanom v prvej polovici stretnutia vyrovnaným súperom, polčas prehrali len o päť bodov 39:44. Američania sa prvýkrát ujali dvojciferného vedenia až v tretej štvrtine (58:47), a potom si už postrážili svoj náskok. USA sú najúspešnejšou krajinou v histórii, keď na MS získali už desaťkrát cenný kov (3 x zlato, 3 x striebro, 4 x bronz), naposledy však triumfovali v roku 1994 v Kanade. Vtedy zdolali vo finále práve Rusko.

Vo večernom druhom štvrtkovom štvrťfinále proti sebe nastúpili Litva a Argentína. Z víťazstva o 19 bodov sa napokon tešil európsky tím.