23. januára 2011

BASKETBAL: Nitra prehrala s Prešovom, Košice zdolali Poprad

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 16. kola extraligy žien v basketbale: SOBOTA MBK Ružomberok - MBK REGIÓN Rožňava 89:54 (26:13, 16:13, 22:7, ...

basketbal Ilustračné fotoFoto: SITA/APBRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 16. kola extraligy žien v basketbale:

SOBOTA
MBK Ružomberok - MBK REGIÓN Rožňava 89:54 (26:13, 16:13, 22:7, 25:21)
Najviac bodov: Smithová 17, Dicksonová a Grešnerová po 11 - Beňušková 13, Lászlóová 10, Hnidzíková 9
TH: 15/11 - 14/9, fauly: 13 - 13, trojky: 6 - 1, rozhodovali: Berečínsky a Sula, 360 divákov
Úspešným trojbodovým pokusom kapitánky Bučákovej už po pár sekundách hry odštartoval domáci favorit cestu za jasným víťazstvom. V 14. min viedli Ružomberčanky už o 20 bodov (35:5) a v ďalšom priebehu svoj náskok neustále zvyšovali. V záverečnej štvrtine Liptáčky trochu ubrali z nasadenia, aj preto bola táto časť hry vcelku vyrovnaná.

BK UMB 08 Banská Bystrica - BK Slovan Bratislava 73:48 (25:12, 15:16, 17:9, 16:11)
Najviac bodov: Šimová 16, Felixová a Makková po 12 - Talajková 17, Horváthová a Mlynarovičová po 8
TH: 4/3 - 13/9, fauly: 13 - 11, trojky: 6 - 3, rozhodovali: Brziak a Hrabuvčin, 300 divákov
Domáce basketbalistky v dôležitom stretnutí dosiahli hladké a vysoké víťazstvo. Od začiatku viedli, v 4. min bolo 10:3, v 6. min 16:5 a v 9. min už 25:9. Druhú štvrtinu potom dokázal Slovan vyhrať, ale to len trošku pribrzdilo domáce vysokoškoláčky. Aj v úvode tretej štvrtiny vyhrával Slovan 5:0, ale potom Banskobystričanky spustili strelecký koncert, v ktorom hrala prím hlavne uzdravená Šimová. Slovan už nedokázal kontrovať a domáce postupne zvyšovali svoj náskok - v 28. min bolo 52:35 a v 35. min 65:42. Záverečný 25 bodový rozdiel bol najvyšším v stretnutí.

ŽBK Whirlpool Poprad - Dobrí anjeli Košice 61:74 (10:20, 12:16, 24:20, 15:18)
Najviac bodov: Brackettová 13, Kováčová 12, Fáberová 11 - Žirková 18, Dupreeová 13, Kupčíková 10
TH: 19/15 - 22/15, fauly: 17 - 19, trojky: 2 - 5, rozhodovali: Gabara a Fuska, 800 divákov
Popradčanky nastúpili v oklieštenej zostave len so siedmimi hráčkami, ale súpera sa nezľakli a snažili sa hrať vyrovnanú partiu. V prvom polčase domácim hráčkam vôbec nevychádzala streľba a ich súperkám naopak padlo takmer všetko. Majstrovské družstvo však jasne dominovalo v celom stretnutí a prekvapenie sa nakoniec nekonalo.

NEDEĽA
BK Inpek UKF Nitra - BK PU Bemaco Prešov 68:69 (12:14, 24:20, 19:15, 13:20)
Najviac bodov: Guzmanová 28, Borovičková 15, Dostyová 9 - Risperová 16, Pindrochová 15, Wirthová 13
TH: 26/16 - 16/12, fauly: 19 - 21, trojky: 6 - 9, rozhodovali: Maragala a Doušek, 300 divákov
Zápas bol celý čas vyrovnaný, ani jeden z tímov si nevypracoval viac ako šesťbodový náskok. V dramatickom závere strhli víťazstvo na svoju stranu Prešovčanky, hoci domáce viedli minútu pred koncom o 4 body, po štyroch nepremenených trestných hodoch Borovičkovej a šťastných košoch Pindrochovej a Risperovej v posledných sekundách sa tešili basketbalistky z Prešova.