23. januára 2011

Slovan porazil Žilinu, v Poprade rozhodli až nájazdy

Dávid Buc z Bratislavy (vpravo), Martin Krčula a brankár Marek Laco zo Žiliny počas 47. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC Slovan Bratislava - MsHK DOXXbet Žilina. Bratislava, 23. január 2011.

hokejisti pocas 47 kola slovnaft extra Dávid Buc z Bratislavy (vpravo), Martin Krčula a brankár Marek Laco zo Žiliny počas 47. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC Slovan Bratislava - MsHK DOXXbet Žilina. Bratislava, 23. január 2011.Foto: SITA/Michal SvítokBRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 47. kola hokejovej Slovnaft extraligy:

Výsledky - nedeľa:
Dukla Trenčín - MHC Mountfield 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HK 36 Skalica - HKm Zvolen 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava - MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HK Poprad - HC Košice 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Pardavý (Blatný, T. Melichárek), 37. Tybor (Blatný, R. Tvrdoň), 44. Tybor (Gašparovíč, Martin Chovan), 49. T. Melichárek (Pardavý, Blatný) - 13. M. Beran (Važan, Appel), 55. Jabrocký (Galamboš, I. Ďatelinka)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Bundil, Šefčík, 2020 divákov
Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, S. Tomko, Martin Chovan, Trefný - Pardavý, Blatný, T. Melichárek - Tybor, R. Tvrdoň, Gašparovič - Naurov, M. Daňo, Jánoš - M. Filo, P. Kopecký, Koložváry
MHC Mountfield: Volentier - A. Novotný, I. Ďatelinka, Hriňa, P. Klepáč, Velebný, Brcko - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, Zeliska, Važan - Markovič, Galamboš, Themár - od 21. Šišovský

Snahu domácich o úvodný nápor pribrzdil efektnými zákrokmi junior v bránke MHC Mountfield Volentier. V 13. min hostia potrestali nedôslednosť trenčianskej obrany a Beran dorážkou otvoril gólový účet - 0:1. Trenčín vyrovnal v 17. min už po siedmich sekundách presilovky, keď prvá útočná formácia vyšachovala súperovu obranu a Pardavý zavesil pod hornú žŕdku odkrytej bránky - 1:1. V ďalšom priebehu však trápili oba celky vychýlené mušky, hoci hre nechýbalo nasadenie a útočné pokusy. Až v 37. min sa menilo skóre, keď puk poskakoval pred martinskou svätyňou a v neprehľadnej situácii ho do siete hostí poslal Tybor - 2:1. Domáci svoj náskok ešte zveľadili v 44. min, keď opäť Tybor z otočky prudko trafil pod hornú žŕdku. Trenčín mal v tejto fáze zápasu viac z hry a v 49. min už viedol o tri góly - Melichárek si spracoval ťažký puk a ekvilibristicky ho zasunul za Volentierov chrbát. Hostia sa však napriek tomu nevzdali, v 55. min Jabrocký z uhla prestrelil Kováča a zužitkoval presilovú hru na skorigovanie výsledku. Viac sa už Martinčanom nepodarilo skórovať a Trenčín získal cenné víťazstvo.

Hlasy:
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Potrebovali sme toto víťazstvo ako soľ v našom boji o čo najlepšiu pozíciu do play-off. Hrali sme trpezlivo, podarilo sa nám streliť štyri góly a potom sme už súpera nepúšťali do žiadnych väčších vyložených šancí. Boli sme efektívnejší ako náš súper, čo nám v tomto zápase zabezpečilo tri body."
Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): "Začali sme zápas dobre, mali sme viac z hry a strelili sme aj vedúci gól. Potom sa pri našom oslabení podarilo súperovi vyrovnať a chytil sa. V druhej tretine sme urobili pri našom striedaní hrubú chybu, ktorú súper potrestal ďalším gólom, čo nám psychicky dosť ublížilo. Hoci sme sa v záverečnej časti snažili o zvrat, dostali sme ešte ďalšie góly a naše zníženie v závere zápasu už na rozbehnutý Trenčín nestačilo."

Góly: 24. M. Hudec (Miroslav Hlinka), 36. Češík (Hvila, Rumpel)
Vylúčení: 7:3 na 2 min, Weismann na 10 min za nešp. správanie - Ďurák na 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 0:0 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Kalina, Korba, 2319 divákov
Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Kubka, Paľov - Lažo, Šechný, Weissmann - Tománek, Miroslav Hlinka, M. Hudec - Rumpel, Češík, Hvila - A. Bezák, Petro, Bendík
Nitra: J. Laco - Fabian, Joanidis, Michal Novák, Hlavačka, Ďurák, Gabriš - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Korhoň, T. Chrenko, Čaládi - S. Saliji, Marek Slovák, Podstavek - Šumichrast, Uhnák, Štumpf

Pod Urpínom sa hral v prvej tretine rýchly a kombinačný hokej. Viac z hry mali domáci, ktorí mohli ísť do vedenia už v 9 sekunde. K Lacovi sa predral Šechný, no neprekonal ho. V 8. minúte hrali Banskobystričania presilovku a Bambúch od modrej zazvonil na žŕdku na nitrianskej svätyni. V početnej výhode sa potom nepresadili v dobrých pozíciách Lažo a Vantroba. Hostia sa občas objavovali pred brankárom Fedorom, ale ich šance neboli nebezpečné, na rozdiel od domácich "baranov". V 15. minúte neslávila úspech Češíkova dorážka pred odkrytou bránkou Nitry.

V druhej tretine sa už domáci presadili aj strelecky. Celých dvadsať minút sa hralo prakticky na jednu bránku - nitriansku. Už v dvadsiatej sekunde druhej časti hry mali gól na hokejke Weissmann a Šechný, no ten nedokázal poslať puk do odkrytého priestoru Lacovej bránky. V 22. minúte Tománek zblízka mieril do lapačky nitrianskeho gólmana. O dve minúty neskôr Weissmann pred Lacom mieril nad hornú žŕdku. Banskobystričanom napokon vyšiel nacvičený signál, keď Hlinka v 24. minúte vyhral buly tak, že puk posunul dopredu, nakorčuľoval si k nemu Hudec a poslal ho pomedzi Lacove betóny - 1:0.

"Barani" boli pri chuti, v 28. minúte po prihrávke Tománka Hudec netrafil takmer prázdnu nitriansku bránku. V polovici zápasu sa nepresadil v dobrej šanci medzi kruhmi Lažo. Vyšlo to až v 35. minúte Češíkovi, keď Rumpel s Hvilom zamestnávali Laca, až sa napokon Hvila rozhodol prihrať voľnému Češíkovi pri ľavej žrdi a ten pohodlne poslal puk do bránky - 2:0. V závere druhej tretiny mali ešte príležitosti Šechný, Lažo a Weissmann. Hostia pohrozili iba v presilovke nedôraznou strelou Korhoňa. V druhej tretine vyhrali Banskobystričania na strely 19:4. Tretie dejstvo však bolo z iného súdka, rozhodca Gašparík dal Nitranom výhodu presilovej hry v trvaní osem minút, z toho domáci hrali v troch hráčoch dve a štvrť minúty. V presilovke však veľa vody hostia nenamútili, za zmienku stoja iba šance M. Štefanku a T. Chrenka.

V oslabení mohli skórovať "Barani", keď sa v 45. min ocitol sám pred Lacom Weissmann. Najväčšiu šancu si Nitrania vypracovali v 49. min, do prečíslenia dvoch na jedného sa dostali Čaládi s Chrenkom, no Tomáš Chrenko Fedora neprekonal. Domáci hrozili v 52. min v presilovke po Weismannovej strele nedorazil puk pred poloprázdnou bránkou Vantroba. O minútu neskôr Tománek spomedzi kruhov nenašiel recept na Laca a tak sa záver poriadne zdramatizoval. Hostia hrali neúspešnú 125-sekundovú power-play. Čiernou škvrnou na celom dueli bol dve sekundy pred koncom faul Ďuráka lakťom na najlepšieho strelca extraligy Tománka, za čo si nitriansky obranca vyslúžil trest na 5 min + do konca zápasu.

Hlasy:
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Prvé dve tretiny boli z našej strany výborné, jasne sme dominovali vo všetkých činnostiach a súpera sme prestrieľali. Žiaľ, zlyhávala nám koncovka, nevedeli sme od súpera odskočiť. Upokojil nás až druhý gól, ale v tretej tretine nakopli súpera presilové hry. Dokázali sme však dvakrát ustáť presilovky súpera piatich proti trom a to bolo rozhodujúce. Mrzí ma záver zápasu, Nitra sa musí naučiť prehrávať, s lepším súperom to nie je hanba. Dve sekundy pred koncom zápasu sa niečo také na najlepšieho strelca extraligy nerobí."
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Z našej strany to bol dve tretiny ustráchaný zápas, škoda, že chalani trošku vyššie neútočili. V tretej tretine nám však pomohli fauly súpera na našich hráčov, mali sme dve presilovky piatich proti trom. Škoda, že sme to nevyužili a preto skončil zápas tak ako skončil, teda 2:0 pre súpera. Mrzí ma to, lebo chalani zabojovali v tretej tretine, ale nedali nijaký gól navyše, trošku sa od nás bohužiaľ odvrátila šťastena, ideme však ďalej."

Góly: 20. Zálešák (tr. strieľanie), 24. R. Konečný (T. Mikúš, J. Jurík), 28. Kutálek (Šátek, R. Jarolín) - 5. V. Baláž (Kovář, L. Jurík), 42. L. Jurík (V. Baláž)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Románek (Skalica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orságh - Tornay, R. Bednár, 1911 divákov
Skalica: Lakosil - Gründling, M. Školiak, A. Kolník, Bučka, P. Kumstát, Gula, Štepán, Magušin - Obdržálek, Zálešák, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Holovič, Románek - R. Konečný, T. Mikúš, J. Jurík
Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Hraško, Kučný - P. Barinka, P. Pucher, Zuzin - Kovář, L. Jurík, V. Baláž - V. Škoda, M. Trochta, Marek Haščák - Záhorovský, M. Jurík, Otčenáš

Obe mužstvá si vymenili úvodné pozdravy v podobe striel Zálešáka a Škodu, ktoré však zmenu skóre nepriniesli. Následne sa presadil hosťujúci Vladislav Baláž, ktorý sám pred Lakosilom zužitkoval ideálnu prihrávku Kolářa spoza bránky a hostia viedli 1:0. Domáci mali príležitosť vyrovnať počas presilovej hry piatich na troch, ale šance Zálešáka a Višňovského stroskotali na pozornom Škrečkovi v bránke hostí. V 20. min sa dostal Zálešák do samostatného nájazdu, ktorý však zmaril Čierny len za cenu faulu. Rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré faulovaný Zálešák premenil na vyrovnávajúci gól.

Vstup do prostrednej časti hry vyšiel lepšie domácim. V 24. min vybojoval Mikúš puk, prihral ho do jazdy Konečnému, ktorý unikol obrancom hostí a svoj nájazd premenil na vedúci gól Skaličanov - 2:1. O štyri minúty neskôr sa dostali do prečíslenia dvoch na jedného domáci Jarolín a Šátek, no Šátekovu strelu skvelým zákrokom vyrazil Škrečko. Puk sa však dostal pred Kutálka, ktorý strelou do poloprázdnej bránky poslal domácich do dvojgólového vedenia.

Hosťom sa podarilo znížiť hneď v úvode tretej tretiny, keď puk nahodený L. Juríkom z ľavej strany skončil za chrbtom prekvapeného Lakosila - 3:2. Dvojgólové vedenie mohol domácim zabezpečiť aktívny Zálešák. Sám pred bránkou predviedol síce krásne zakončenie, ale bez vytúženého gólu. Hostia pred koncom stretnutia vrhli všetky sily do útoku. Odvolali brankára Škrečka, no vyrovnať sa im aj vďaka dobre chytajúcemu Lakosilovi nepodarilo. A tak tri body zostali na

Hlasy:
Martin Pešout (asistent trénera Skalice): "Uvedomovali sme si, že dnes to bude psychicky ťažké stretnutie, pretože veľa zápasov už doma nemáme. Prvá tretina nám nevyšla podľa našich predstáv, cez prestávku sme zvýšili v kabíne hlas, zlepšili sme hru a premenili šance. Tretia tretina síce patrila hosťom, ale vďaka skvelému Lakosilovi sme víťazstvo ubránili."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Dnešný výkon nebol z môjho pohľadu najhorší. Z nášho hľadiska bola najlepšia tretia tretina. Skalica mala tri samostatné nájazdy a všetky využila. Naopak my sme ponúknuté šance nevyužili a dva góly na body nestačili. Domáci dnes zaslúžene

Góly: 6. Róbert Huna (L. Hudáček, Richard Huna), 38. Róbert Huna (Kapuš)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Valach, Štefik, 2464 divákov
Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Demel - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - Preisinger, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - D. Skokan, Kapuš, D. Buc
Žilina: M. Laco - Rúfus, Dlouhý, Krčula, Heš, Devečka, Milovanovič - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, I. Rataj, Stupka - Martin Slovák, T. Troliga, Horský - Hajnik, Valášek, Drevenák

Nedeľňajší duel na štadióne V. Dzurillu mnoho hokejovej krásy nepriniesol. Domáci Slovan sa ujal vedenia v 6. min, keď po hrubej chybe hosťujúcej obrany sa puk dostal až k Róbertovi Hunovi a ten poľahky otvoril skóre. V ďalšom priebehu úvodného dejstva mali optickú prevahu Žilinčania, ale ani jeden zo súperov sa do veľkých šancí nedostával. Aj v druhej časti boli o trochu aktívnejší "vlci", no nedokázali nájsť účinný recept na pozornú obranu Slovana. V 28. min sa M. Bakoš pokúšal zmeniť dráhu puku a prekvapiť brankára M. Laca, ten však ľavým betónom hroziace nebezpečenstvo odvrátil.

V 38. min pri vlastnom oslabení vyhral Kapuš v útočnom pásme vhadzovanie, posunul puk na Róberta Hunu a ten strelou spoza obrancu prekonal brankára hostí - 2:0. V tretej časti pokračovali obaja súperi v "nemastnom-neslanom" hokeji, diváci sa bavili iba vedením domáceho kolektívu. V poslednej minúte Konrád zneškodnil strelu Dlouhého a keďže z následného protiútoku sa nepresadil Lipiansky, duel sa skončil triumfom Slovana 2:0.

Hlasy:
Zdeno Cíger (tréner HC Slovan Bratislava): "Z našej strany to dnes nebolo ideálne. Prišiel na nás trochu útlm, nevedeli sme na začiatku hráčov naštartovať. Odohrali sme efektívny zápas, dali sme dva góly a potom sme to dobre držali vzadu.
Július Pénzeš (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Odohrali sme dobré stretnutie. Chlapci splnili to, čo sme si pred zápasom povedali, ale urobili sme dve chyby a to rozhodlo. Slovanu sme dnes boli viac ako vyrovnaným súperom, ale efektivita je z našej strany nulová a preto prehrávame aj pod dobrých výkonoch. Máme na čom stavať a potom prídu aj výsledky."

Góly: 26. A. Lapšanský (A. Kroták, Kmiť), 30. Kuľha (P. Svitana), 41. A. Kroták (Kmiť) - 14. Dravecký (P. Bartoš, S. Gron), 32. P. Bartoš (S. Gron, Dravecký), 46. Fabuš (Huba, Jenčík), rozh. sam. nájazd Michel Miklík
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: J. Kasík (Poprad) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Gajan, Horínek, 4400 divákov

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, S. Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, J. Brejčák, Kramár - Kuľha, Mlynarovič, Škovira - A. Lapšanský, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, T. Jaško - Rapáč, P. Svitana, Vandas
Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Deyl, M. Šterbák, Šeda, Michal Grman, Slimák, Jokeľ - Andrašovský, Kristek, Michel Miklík - P. Bartoš, S. Gron, Dravecký - Huba, Jenčík, Fabuš - M. Baláž, Martin Frolík, Gmitter

Duel Popradu s Košicami od úvodu nenechal nikoho na pochybách, že si hokejky skrížili dva najvyššie postavené extraligové tímy. Už v tretej minúte sa v dobrej pozícii ocitol Frolík, ani na dvakrát však Melicherčíka neprekonal. Domáci mali šancu otvoriť skóre v početných výhodách, no potrebný dôraz pred bránou absentoval. Prvý gól napokon zaznamenal Dravecký, ktorý využil peknú Bartošovu prihrávku. Poprad sa snažil ihneď odpovedať, no mohol znovu inkasovať. Košičania mohli totiž skórovať i v oslabení, ale v 16. min však nezvládli prečíslenie 3 na 1. V úvode druhého dejstva sa hral rozháraný hokej. Domácim sa podarilo vyrovnať v 26. min, keď Lapšanský namieril Hudáčkovi puk rovno pod vyrážačku a rozvlnil sieť.

Zápas nabral grády, ale pribudla i nervozita na ľade, ktorá vyústila do viacerých vylúčení. Podtatranci sa dokázali dostať do vedenia vďaka Kuľhovi, ktorý tečoval tvrdú Svitanovu strelu, no hostia potrebovali na odpoveď len dve minúty, vyrovnával kapitán Bartoš - 2:2. Ekrazitové tempo pokračovalo aj v tretej časti. Hneď v jej úvode našiel Kmiť voľného Krotáka, ktorý sa pohral s Hudáčkom a zavesil - 3:2. Vedenie domácich však zmazal v 46. minúte Fabuš po takmer identickej akcii a začínalo sa opäť odznova. Aj keď úsilie oboch tímov rozhodnúť stretnutie ešte v riadnej hracej dobe bolo enormné, zápas dospel do predĺženia. Tajnička sa napokon musel vyriešiť až v samostatných nájazdoch, v ktorých traja úspešní strelci na strane Košíc získali pre svoje mužstvo víťazstvo.

Hlasy:
Ján Jaško (tréner Popradu): "Videli sme veľmi dobré stretnutie, aj keď prvých 20 minútach to z našej strany nebolo ono. Po Lapšanského góle sme
mali ďalšie šance, škoda, že sme hneď dostali vyrovnávajúci gól, ktorý nás trochu zrazil na kolená. S takýmto súperom musí makať celé mužstvo a niektorí jednotlivci dnes neodovzdali na ľade všetko."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Som presvedčený, že sme v Poprade videli nadpriemerné extraligové stretnutie. Rýchle, bojovné, agresívne a zároveň kombinačné. Po 65 minútach zápas skončil zaslúženou remízou."