19. februára 2011

BASKETBAL: Prievidza zdolala Levice, Svit tesne Nitru

Tagy: basketbal

Krídelník Banskej Bystrice Vladimír Hovaňák (uprostred) a rozohrávač Handlovej Juraj Gavlák (vľavo) bojujú o loptu a prizerá sa tomu handlovský krídelník Marek Kozlík počas zápasu 37. kola slovenskej basketbalovej extraligy mužov ...

banik handlova Krídelník Banskej Bystrice Vladimír Hovaňák (uprostred) a rozohrávač Handlovej Juraj Gavlák (vľavo) bojujú o loptu a prizerá sa tomu handlovský krídelník Marek Kozlík počas zápasu 37. kola slovenskej basketbalovej extraligy mužov medzi ŠKP Banská Bystrica a MBK Handlová. Banská Bystrica, 19. február 2011.Foto: SITA/Dušan HeinBRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 37. kola basketbalovej extraligy mužov:

MBK Rieker Komárno - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 82:70 (22:18, 20:20, 22:18, 18:14)
Najviac bodov: Burrows 21, Berkis 19, Klár a Jurík po 12 - Baldovský 19, Jefferson, Mielczarek a Mróz po 11
TH: 23/19 - 15/11, trojky: 10 - 7, fauly: 19 - 21, rozhodovali: Gabara, Margala a Matejčík, 900 divákov
Domáci začali stretnutie lepšie, výbornou obranou nedovolili súperovi presadzovať sa. V 15. min Komárno viedlo 38:24, hostia však zásluhou chvíľkovej nekoncentrovanosti domácich znížili na 38:34. Ďalší priebeh zápasu bol vyrovnaný, no domáci si neustále udržiavali mierny náskok. Prišla však 35. min a hostia vyrovnali na 66:66. V záverečných piatich minútach však Komárno rozhodlo desaťbodovou šnúrou o svojom víťazstve.

Astrum Levice - BC Prievidza 84:95 (13:25, 32:26, 14:18, 25:26)
Najviac bodov: English 26, Bernard 25, Lutovský 11 - Fears 34/5, Szalay 23, Hallett 15
TH: 24/17 - 17/15, trojky: 3 - 8, fauly: 21 - 19, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Turčin, 2100 divákov
Hostia išli od začiatku do vedenia, svoj náskok si postupne zvyšovali, po prvej štvrtine viedli o 12 bodov. V druhej časti sa domáci zlepšili, začali ukrajovať z náskoku hostí. Po zmene strán sa domáci síce snažili, ale strelecky sa ťažko presadzovali. Do konca tretej štvrtiny hostia viedli o 10 bodov. Tri minúty pred koncom sa domáci dotiahli na rozdiel dvoch bodov, ale záver nezvládli a prehrali 84:95.

BK Iskra Svit - BK SPU Nitra 83:82 (16:29, 16:19, 25:17, 26:17)
Najviac bodov: Čosič 32, Polakovič 27, Znanec 11 - Bosák 28, Montgomery 20, Votroubek 12
TH: 43/33 - 16/7, trojky: 4 - 5, fauly: 19 - 33, rozhodovali: T. Lukáč, Karniš a Hrabuvčin, 500 divákov
Stretnutie začali lepšie hostia z Nitry. V 6. min viedli 20:7. Domáci pôsobili ospalým dojmom a Nitra si udržiavala bezpečný náskok. Svit znížil na 30:37, ale hostia zásluhou deväťbodovej šnúry opäť viedli dvojciferne. Domáci vyrovnali v 33. min na 65:65 a začal sa dramatický záver. Domáci tréner si zobral štyri sekundy pred koncom oddychový čas a nacvičenú akciu s klaksónom zakončil spod koša domáci Čosič.

ŠKP Banská Bystrica - MBK Handlová 80:61 (16:19, 22:17, 17:8, 25:17)
Najviac bodov: Grznár a Dorazil po 17, Hovaňák 13 - Delič 17, Barišič 15, Golian 10
TH: 24/15 - 16/13, trojky: 5 - 6, fauly: 23 - 22, rozhodovali: Zubák, Pipíška a Daňo, 700 divákov
V dobrom a rušnom stretnutí sa hostia držali do polovice stretnutia, keď v 14. min viedli 30:24. Domáci však už v 19. min sa ujali cedenia 38:33 a od tejto chvíle začalo skóre narastať v ich prospech. V 28. min vyhrávali Banskobystričania 55:41 a v 35. min bolo ich vedenie najvyššie o 22 bodov (69:47). Domáci získali teda ďalšie dôležité víťazstvo v boji o play-off a potvrdili, že na domácej palubovke sú schopní v tejto sezóne poraziť akéhokoľvek súpera.