26. februára 2014

Basketbalistky Good Angels prehrali v Bourges

Basketbalistky Good Angels Košice zakončili svoje účinkovanie v základnej A-skupine Euroligy 2014/2014 stredajšou prehrou na palubovke francúzskeho tímu Bourges Basket 57:69 (32:46). Desaťnásobné ...

maros kovacik BOURGES 26. februára (WEBNOVINY) - Basketbalistky Good Angels Košice zakončili svoje účinkovanie v základnej A-skupine Euroligy 2014/2014 stredajšou prehrou na palubovke francúzskeho tímu Bourges Basket 57:69 (32:46). Desaťnásobné majsterky Slovenska dosiahli v "áčku" bilanciu 5 - 5, čaká na ne play-off o postup na záverečný turnaj Final Eight do ruského Jekaterinburgu (7. - 13. apríla).

V stredu basketbalistky Bourges predviedli v úvodnej štvrtine dvojnásobne vyššiu úspešnosť streľby z hry než Košice, a tak zákonite viedli. V 7. min až 10-bodovým rozdielom 18:8, na jej konci 22:15. Znova dvojciferný náskok získali domáce v 11. min (26:15), v závere prvého polčasu narástol až na 14 bodov - 46:32.

Krátko po zmene strán odskočilo Bourges dokonca na 49:32 a zdalo sa, že o víťazkách je rozhodnuté. Hostky však ešte zdvihli hlavy, do konca tretej štvrtiny znížili manko znova na desať bodov. Rovnaký rozdiel v skóre bol ešte v 37. min (62:52), ale už bolo neskoro chytať zajaca za chvost.

Výsledky - A-skupina - streda:

Tango Bourges (Fr.) - Good Angels Košice (SR) 69:57 (22:15, 24:17, 6:10, 17:15)
Najviac bodov: Tolová 17, Salagnacová a Miyemová po 12 - Krivačevičová 17, Perkinsová 10

Kayseri Kaski spor (Tur.) - Hat-Agro Uni Györ (Maď.) 91:37 (26:11, 17:10, 19:8, 29:8)