01. novembra 2015

Belasí prehrali už tretí zápas v rade, Medveščak Záhreb ich zdolal 6:2

Slovan Bratislava, archívne foto.

Slovan Bratislava, archívne foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Záhreb 1. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava nezvládli nedeľňajší duel KHL a v súboji o dôležité body podľahli domácemu Medveščaku Záhreb 2:6. Šiesty gól chorvátskeho klubu strelil slovenský obranca Milan Jurčina. "Belasí" prehrali už tretí zápas v rade a v tabuľke Západnej konferencie sú priebežne na jedenástej priečke. Na ôsmeho úradujúceho šampióna SKA Petrohrad však strácajú len dva body.

O výsledku nedeľňajšieho stretnutia rozhodla prvá tretina. Slovan prespal jej úvod, inkasoval dva góly a nebyť brankára Barryho Brusta, rozdiel po úvodnom dejstve mohol byť oveľa vyšší. Po treťom góle sa síce dotiahol v skóre na 2:3, no záver tretej tretiny opäť nezvládol a inkasoval ďalšie tri góly.

Teraz čaká zverencov Miloša Říhu reprezentačná prestávka, po ktorej sa v súťažnom stretnutí predstavia opäť 10. novembra na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Priebeh zápasu:

Slovan nezvládol vstup do stretnutia o dôležité body a v celej prvej tretine herne zaostával za svojím súperom. "Belasým" chýbalo nasadenie aj pohyb, no hlavne dôraz pred vlastnou bránkou. Hralo sa prakticky na jednu bránku, pričom domáci si už v úvode vytvorili pohodlný náskok. Najskôr v 5. minúte tečoval Parlettov nastrelený puk do siete Bolduc a o niekoľko okamihov na trikrát prekonal Brusta aj dorážajúci Giliati. V zostavajúcom priebehu prvého dejstva mohli "medvedi" zaklincovať súpera ďalšími gólmi, ale strelecké šťastie viackrát neprialo najmä Smoleňákovi, ktorý zahodil tri čisté príležitosti. Až v závere musel dvakrát zasiahnuť aj domáci brankár Taylor, no Kašparovi realizácia protiútoku nevyšla a Paré trafil v dobrom postavení len brániaceho hráča.

Druhé dejstvo otvorili domáci skrátenou presilovkou o dvoch hráčov. Tretí gól v nej mohol pridať Smoleňák, ale sám pred prázdnou bránkou neskóroval. Medveščak si následne nedal pozor na koniec Surového trestu, ktorého po naskočení na ľad do nájazdu vysunul Leblanc, ale center Slovana zoči-voči Taylorovi neuspel. Hostia zlepšili pohyb a v útočnej tretine si vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale Šťastný a po ňom ani Skalický v ďalších dvoch prípadoch neznížili. Trest prišiel v 32. minúte po ďalšom nezvládnutom defenzívnom zákroku zo strany Slovana. Perkovich po nakorčuľovaní do pásma posunul Hedbergovi, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Brusta - 3:0. V 36. minúte zahral v prospech "belasých" odraz puku od zadného mantinelu, ale Paré v skrumáži neznížil. Gólu sa Slovan dočkal až 27 sekúnd pred druhou sirénou, Švarný od mantinelu vysunul Tičara, ktorý z pravého kruhu zavesil.

Úvod tretieho dejstva patril Slovanu. Po Parého aktivite za bránkou Nedorost na prvýkrát neskóroval, no potom našiel lepšie postaveného Kašpara a ten do odkrytej bránky znížil - 2:3. Hosťom sa však nádej na zisk bodov rozplynula už v 48. minúte, keď Genoway nabil Giliatimu, ktorý z prvej nedal Brustovi šancu. O dve minúty neskôr si brankára Slovana položil na ľad aj Mertl a bekhendom zvýšil už na 5:2. Päť minút pred koncom mohol pridať šiesty gól s chuťou hrajúci Hedberg, po prevzatí puku vyškolil dvomi kľučkami Starostu, ktorý v poslednej chvíli zatiahol ručnú brzdu. Trestné strieľanie však nariadené nebolo. Skóre stretnutia napokon stanovil tvrdou strelou od modrej Milan Jurčina.

Medveščak Záhreb - Slovan Bratislava 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Góly: 5. Bolduc (Parlett, Kousa), 9. Giliati, 32. Hedberg (Perkovich), 49. Giliati (Genoway, Glumac), 50. Mertl (Smoleňák), 56. JURČINA (Bolduc, Saarinen) - 40. Tičar (Švarný, Barker), 44. Kašpar (Nedorost, Paré). Rozhodovali: Belov, Gašilov - Lazarev, Šichanov, vylúčení: 2:6 na 2 min., navyše Parlett (Medveščak) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5390 divákov