01. novembra 2015

O víťazstve Banskej Bystrice nad Zvolenom rozhodli samostatné nájazdy

Na snímke Michal Handzuš (Banská Bystrica), archívne foto.

Na snímke Michal Handzuš (Banská Bystrica), archívne foto. Foto: TASR/Branislav Račko
Zvolen 1. novembra TASR) - V 24. minúte by už ťažko niekto tipoval, že sa zápas onedlho zvrtne a vyústi do dramatickej tretej tretiny. Po bezgólovej remíze, v ktorej už v 2. minúte nastrelil Jurík žŕdku a šance nevyužili zo Zvolenčanov aj Mráz, Puliš i Semorád, chýbalo vedúcemu tímu tabuľky jediné, a to góly. Svojho neďalekého rivala od Hronu nepúšťali ku koncovke a len Handzuš v 4. min v presilovke vystrašil brankára Baroša.

Druhá tretina priniesla dva obraty vo vývine skóre. Vyvolal ich v 22. min faul Luntera na Habšudu, rozhodcovia potrestali Banskobystričana piatimi minútami a trestom v hre s DKZ a Bacashihua obrovskému náporu už neodolal. V 23. min krásne pod žŕdku po nahrávke od Krejčího napálil Obdržálek a dlhú početnú prevahu využil o 66 sekúnd neskôr zblízka Brabenec. Prevaha na strane domácich bola očividná do takej miery, že si v 31. min zobral tréner Országh oddychový čas. Zapôsobil doslova čarovne, 'barani' pridali a z ich snahy vyplynul presilovkový gól Zigu v 33. min, keď po strele Šmacha od modrej doklepol puk do bránky. V 40. min po Handzušovej nahrávke vyrovnal Kytnár a začínalo sa úplne odznova.

Tretiu tretinu poznačila hneď v úvode príležitosť Semoráda a Puliša, v 46. min žŕdka Handzuša a vzápätí na druhej strane prienik Klhůfka. V búrlivej atmosfére s najvyššou sezónnou návštevou nepríjemne zapôsobilo zranenie Puliša s vinníkom Gilliesom, za ktoré Kanaďan dostal päťminútový trest a rovnako ako predtým Lunter aj trest v hre s DKZ. V presilovke mali domáci možnosť rozhodnúť zápas v riadnom hracom čase, Jurík však šancu nepremenil, ani Juraško či Obdržálek a až Krejčího delovka od modrej v 54. min vpadla za chrbát Bacashihuu a rozhodla o troch bodoch Zvolena. V 56. min mal ešte na hokejke vyrovnanie v nájazde tiesnený Mikula, onedlho po perfektnom zákroku Baroša aj Galamboš, no vyrovnať sa hosťom podarilo až pri power play, s prázdnou bránkou od 58:53 min. Svoj premiérový gól v sezóne strelil zblízka Handzuš presne 55 sekúnd pred koncom a pohronské derby poslal do predĺženia a do samostnatných nájazdov. V nich boli úspešnejší hostia zásluhou Michala Handzuša.

HKM Zvolen - HC'05 iClinic B. Bystrica 3:4 sn (0:0, 2:2, 1:1, -0:0, 0:1)

Góly: 23. Obdržálek (Krejčí, Jurík), 24. Brabenec (Puliš, Juraško), 54. Krejčí (Jurík, Mráz) - 33. Zigo (Šmach, Hudec), 40. Kytnár (Handzuš, Ďatelinka), 60. Handzuš (Majdan, Hudec), rozh. sam. nájazd Handzuš. Rozhodcovia Kubuš, Stano - Šefčík, J. Tvrdoň, vylúčení 3:2, navyše Lunter 5+DKZ za napadnutie zozadu, Gillies (obaja B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky 3:1, v oslabení 0:0, zmeny: od 22. min bez Habšudu (Zvolen), 3420 divákov.

Skalica zdolala Košice 1:0
Skalica 1. novembra (TASR) - Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie a hneď v úvode sa ich prvý útok dostal do niekoľkých sľubných akcií. No túto prevahu Skaličania nedokázali zúžitkovať ani pri presilovej hre. Hostia v ďalšom priebehu hru vyrovnali, dostávali sa do rýchlych protiútokov, ale ich kombinácie končili na pozornom skalickom brankárovi Romančíkovi. V závere prvej tretiny uzamkli Košičania domácich do ich obranného pásma, ale gól sa im nepodarilo streliť.

Od úvodu druhej tretiny pokračoval tlak hostí. Pred Romančíkom bolo dusno, ale hostia svojou nepresnou streľbou ani v tejto časti hry nedokázali dostať puk do skalickej bránky. Domáci sa vymanili spod tlaku až pri svojich presilových hrách, ktoré hrali dve za sebou, ale košického brankára vážnejšie neohrozili. V závere tretiny mali prevahu opäť hostia, ktorú však nedokázali strelecky využiť.

V úvode tretej tretiny mali viac z hry domáci, Bezúch sa dostal sa dostal do dobrej šance, ale stroskotal na pozornom Halászovi. V tejto fáze hry Skaličania zvýšili bojovnosť, napádali Košičanov, ktorí nemohli využiť svoju kombinačnú hru. V 47. min pozabudli domáci na Lelkeša, ale ten nedokázal blafákom prekonať Romančíka. Potom hrali domáci presilovku a Klíma v 49. min švihom ponad Halászovu vyrážačku dostal Skaličanov do vedenia. V ďalších minútach "oceliari" zvýšili aktivitu, ale gól sa im streliť nepodarilo. Pri záverečnej power play hostí mali Záhoráci na ľade viac hráčov, za čo pykali vylúčením. Pri následnej hre 6:4 sa im však bojovnou hrou podarilo udržať cenné víťazstvo.

HK 36 Skalica - HC Košice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 49. Klíma (Bezúch). Rozhodovali: Konc - Junek, Výleta, vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. 839 divákov.

Belasí prehrali už tretí zápas v rade, Medveščak Záhreb ich zdolal 6:2