Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júla 2021

Belgický kráľ Filip s manželkou podporili ľudí zasiahnutých povodňami, obete si uctili minútou tichaBelgický kráľovský pár v utorok navštívil povodňou zasiahnuté mesto Verviers, aby si uctil obete nedávnej prírodnej katastrofy. Obnova tohto valónskeho mestečka potrvá roky a bude stáť milióny ...Zdieľať
europe_floods_belgium_40975 fc53d6c55eaa4362ade12ddfa46e7f65 676x456 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Belgický kráľovský pár v utorok navštívil povodňou zasiahnuté mesto Verviers, aby si uctil obete nedávnej prírodnej katastrofy. Obnova tohto valónskeho mestečka potrvá roky a bude stáť milióny eur.


„Využijeme na to všetky prostriedky,“ sľúbil kráľ Filip v tradičnom príhovore v predvečer stredajšieho dňa nezávislosti, ktorý bude tento rok pre spomenuté udalosti utlmenejší ako po iné roky.

V Belgicku zahynulo v dôsledku povodní najmenej 31 ľudí a ďalších približne 70 zostáva nezvestných. Kráľ spolu s kráľovnou Mathilde utešovali ľudí vo Verviers, pričom vlajky boli stiahnuté na pol žrde. Na poludnie sa rozozvučali sirény a nasledovala minúta ticha.

„Neopustíme vás. Urobíme všetko pre to, aby sme vás podporili,“ uviedol predseda vlády Alexander De Croo v otvorenom liste.


Zdroj: Webnoviny.sk - Belgický kráľ Filip s manželkou podporili ľudí zasiahnutých povodňami, obete si uctili minútou ticha © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špionážny softvér Pegasus mohol sledovať stovky svetových politikov, medzi možné terče spadá aj Macron
<< predchádzajúci článok
Spotrebitelia rozhodli, ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota

Belgický kráľ Filip s manželkou podporili ľudí zasiahnutých povodňami, obete si uctili minútou ticha - diskusné fórum čitateľov