08. augusta 2016

Bero okorenil debut v drese Trabzonsporu dvomi gólmi

Na snímke futbalista Matúš Bero.

Na snímke futbalista Matúš Bero. Foto: TASR - Michal Svítok
Györ 8. augusta (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero zažil úspešnú premiéru v drese svojho nového zamestnávateľa - tureckého Trabzonsporu. V nedeľňajšom prípravnom stretnutí v Györi prispel k výhre 5:0 nad štvrtoligovým rakúskym tímom Karabach Viedeň dvomi gólmi.

Dvadsaťročný ofenzívny stredopoliar sa v druhom polčase za stavu 3:0 dvakrát strelecky presadil. Bero najprv v 55. minúte využil kolmicu od spoluhráča a zakončil po zemi k bližšej žrdi. V 89. minúte spečatil triumf svojho tímu, keď sa preštrikoval v šestnástke cez dvojicu protihráčov a prepasíroval loptu popod brankára.

Bero prestúpil do krajiny polmesiaca z Trenčína, posledný zápas za AS odohral v stredajšej odvete 3. predkola Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku Legie Varšava. Nová sezóna tureckej Süper Lig sa začína 21. augusta, Trabzonspor v 1. kole privíta na domácom trávniku Kasimpasu.

OH2016: Lukostrelkyne Kórejskej republiky sú zlaté
OH2016: Beňuš spokojný s premiérou na OH: Konečne to prišlo