18. decembra 2010

BIATLON: Kuzminová skončila v rýchlostných pretekoch druhá

Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová obsadila v sobotných rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 3. kola ...

bez nazvu Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia KuzminováFoto: SITA/AP POKLJUKA 18. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová obsadila v sobotných rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v slovinskej Pokljuke skvelé druhé miesto. Na prvej streleckej položke v ľahu nezostrelila jeden terč a musela absolvovať trestný 150 m dlhý okruh. Druhú streľbu v stoji však zvládla bezchybne. Doteraz bola strieborná v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus, na majstrovstvách sveta v juhokórejskom Pjongčangu v pretekoch s hromadným štartom a na zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri v stíhacích pretekoch. V klasických pretekoch SP sa jej to podarilo prvýkrát v kariére. Celkovo je to jej siedme umiestnenie na pódiu pre medailistov v kariére. O 11,2 s zaostala za famózne bežiacou Nemkou Magdalenou Neunerovou, ktorá dokonca musela odbehnúť o jeden trestný okruh viac ako Kuzminová. Na treťom mieste skončili líderka celkovej klasifikácie Kaisa Mäkäräinenová z Fínska a Ruska Oľga Zajcevová, ktoré dosiahli na desatinu sekundy rovnaký čas.

Zo Sloveniek bodovala aj Janka Gereková, ktorá s dvoma nepresnými výstrelmi skončila tridsiata šiesta a na jej konto pribudne 5 bodov. Ľubomíra Kalinová obsadila 80. miesto a Martina Halinárová skončila hneď za ňou osemdesiata prvá.

Výsledky - rýchlostné preteky žien na 7,5 km - Pokljuka:
1. Magdalena Neunerová (Nem.) 23:05,2 min (2 trestné okruhy), 2. Anastasia Kuzminová (SR) +11,2 s (1), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +17,0 (1) a Oľga Zajcevová (Rus.) 17,0 (0), 5. Anais Bescondová (Fr.) +22,9 (0), 6. Marie Dorinová (Fr.) +32,9 (0), 7. Helena Ekholmová (Švéd.) +40,5 (1), 8. Kathrin Hitzerová (Nem.) +41,1 (1), 9. Anna Bogalijová-Titovecová (Rus.) +44,7 (0), 10. Tina Bachmannová (Nem.) +46,5 (2),... 36. Janka Gereková +2:00,2 (2), 80. Ľubomíra Kalinová +4:04,9 (2), 81. Martina Halinárová (všetky SR) +4:08,3 (1)

Kuzminovej štrnásty prienik do elitnej desiatky
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová zaznamenala v sobotných rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára 2010/2011 v slovinskej Pokljuke svoj v poradí 14. prienik do najlepšej desiatky v súčte vrcholných podujatí (Svetový pohár, majstrovstvá sveta, zimné olympijské hry). Obsadila druhé miesto, čo je jej siedme pódiové umiestnenie v kariére.

Prehľad umiestnení Anastasie Kuzminovej v desiatke najlepších v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie Svetového pohára:

1. miesto: rýchlostné preteky na 7,5 km - SP 2010/11 - Hochfilzen (Rak.)
1. miesto: rýchlostné preteky na 7,5 km - ZOH 2010 - Vancouver (Kan.)
2. miesto: rýchlostné preteky na 7,5 km - SP 2010/11 - Pokljuka (Slovin.)
2. miesto: stíhacie preteky na 10 km - ZOH 2010 - Vancouver (Kan.)
2. miesto: preteky s hromadným štartom na 12,5 km - MS 2009 - Pjongčang (Kór.rep.)
3. miesto: preteky s hromadným štartom na 12,5 km - SP 2009/10 - Chanty-Mansijsk (Rus.)
3. miesto: vytrvalostné preteky na 15 km - SP 2009/10 - Pokljuka (Slovin.)
5. miesto: stíhacie preteky na 10 km - SP 2009/10 - Hochfilzen (Rak.)
7. miesto: preteky s hromadným štartom na 12,5 km - SP 2009/10 - Trondheim (Nór.)
7. miesto: rýchlostné preteky na 7,5 km - MS 2009 - Pjongčang (Kór.rep.)
8. miesto: preteky s hromadným štartom na 12,5 km - ZOH 2010 - Vancouver (Kan.)
8. miesto: stíhacie preteky na 10 km - SP 2010/11 - Hochfilzen (Rak.)
9. miesto: rýchlostné preteky na 7,5 km - SP 2009/10 - Chanty-Mansijsk (Rus.)
9. miesto: vytrvalostné preteky na 15 km - SP 2008/09 - Vancouver (Kan.)