Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. novembra 2020

Biden, Macron a Merkelová spolu rokovali, Johnson chce pevnejšie vzťahy Británie a USANovozvolený americký prezident Joe Biden sa v utorok rozprával s lídrami najdôležitejších spojencov USA na európskom kontinente - britským premiérom ...Zdieľať
biden_27815 d959e144992a4efe833b33981058c39a min 676x451 11.11.2020  - Novozvolený americký prezident Joe Biden sa v utorok rozprával s lídrami najdôležitejších spojencov USA na európskom kontinente - britským premiérom Borisom Johnsonom, francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.


Napriek tomu, že britský predseda vlády mal dobré vzťahy s Donaldom Trumpom, ktorý podporoval "brexitové" snahy Spojeného kráľovstva, Johnson bol medzi prvými, kto Bidenovi v telefonickom rozhovore zagratuloval k volebnému víťazstvu.

Johnsonova kancelária uviedla, že obaja muži "diskutovali o úzkom a dlhodobom vzťahu" medzi ich krajinami a sľúbili, že posilnia väzby v mnohých oblastiach vrátane obchodu a bezpečnosti.

Johnson pozval Bidena na budúcoročný samit o zmene podnebia COP26, ktorý sa uskutoční 1.-12. novembra 2021 v škótskom Glasgowe, a uviedol, že sa veľmi teší na osobné stretnutie s ním na budúcoročnom samite G7 pod organizátorskou taktovkou Británie.

Kancelária francúzskeho prezidenta zverejnila video Macrona vo svojej kancelárii, v ktorom blahoželá Bidenovi a zvolenej viceprezidentke Kamale Harrisovej.Zdroj: Webnoviny.sk - Biden, Macron a Merkelová spolu rokovali, Johnson chce pevnejšie vzťahy Británie a USA © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Banskobystrickí cestári sú na zimu pripravení, nakúpili viac ako 40 ton posypového materiálu
<< predchádzajúci článok
Vláda odvolala generálnu tajomníčku Kresánekovú, má už za ňu aj náhradu

Biden, Macron a Merkelová spolu rokovali, Johnson chce pevnejšie vzťahy Británie a USA - diskusné fórum čitateľov