Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2009

BIG VALLEY JAMBOREE: O búrke nás informovali päť minút pred nešťastímJeden človek prišiel o život a ďalší najmenej 75 utrpeli zranenia po tom, ako sa kanadským hudobným festivalom Big Valley Jamboree prehnala búrka a spôsobila pád stanu nad hlavným pódiom. Nešťastie sa ...+VIDEOZdieľať

CAMROSE 2. augusta (WEBNOVINY) - Jeden človek prišiel o život a ďalší najmenej 75 utrpeli zranenia po tom, ako sa kanadským hudobným festivalom Big Valley Jamboree prehnala búrka a spôsobila pád stanu nad hlavným pódiom. Nešťastie sa odohralo v sobotu približne o 18:00 miestneho času (v nedeľu o 2:00 SELČ) v meste Camrose asi 100 kilometrov juhovýchodne od metropoly Edmonton. Podľa agentúry AFP muselo byť hospitalizovaných 20 ľudí, pričom dvaja z nich sa nachádzajú v kritickom stave.


Ďalší program country festivalu, ktorý mal pokračovať aj v nedeľu v noci, organizátori zrušili. Zástupcovia podujatia pre kanadskú televíznu stanicu CBC uviedli, že polícia ich o chystanom náhlom zhoršení počasia informovala len päť minút pred nešťastím. Podľa vlastných slov sa tak na príchod silnej veternej búrky nestačili pripraviť.

Na inkriminovanej scéne mal hneď po incidente spoločne so svojou kapelou Modern West vystúpiť aj hollywoodsky herec Kevin Costner. Spravodajská stanica CTV informovala, že Costner v nemocnici navštívil zranených účastníkov festivalu.

Big Valley Jamboree je najväčším hudobným podujatím svojho druhu v Kanade. Trojdňový festival, ktorý sa koná každý rok, denne priláka 15 až 20 tisíc fanúšikov country.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Našli vrak potopenej nórskej lode, posádka je nezvestná
<< predchádzajúci článok
Pred požiarmi muselo v Kanade újsť 3000 obyvateľov

BIG VALLEY JAMBOREE: O búrke nás informovali päť minút pred nešťastím - diskusné fórum čitateľov