04. novembra 2006

Body Mariána Hossu a Zedníka, ukrivdení olejári

V piatkových zápasoch zámorskej NHL sa predstavili traja slovenskí hokejisti. Po jednej asistencii si vo vzájomnom súboji vo Washingone pripísali do kanadského bodovania domáci Richard Zedník aj ...

NEW YORK 4. novembra (WEBNOVINY) - V piatkových zápasoch zámorskej NHL sa predstavili traja slovenskí hokejisti. Po jednej asistencii si vo vzájomnom súboji vo Washingone pripísali do kanadského bodovania domáci Richard Zedník aj Marián Hossa z Atlanty. Útočník Phoenixu Coyotes Ladislav Nagy vyšiel naprázdno v Anaheime.

Súboje Washingtonu a Atlanty majú v tejto sezóne vždy iný záver, no stále rovnaké konečné skóre. V polovici októbra najskôr prehrali hráči Capitals na domácom ľade 3:4 po predĺžení, o štyri dni nato odchádzali z Atlanty aspoň s bodom za prehru 3:4 po samostatných nájazdoch a teraz podľahli rovnakým skóre v riadnom hracom čase. Skóre otvorili domáci v 13. min, keď po prihrávke Zedníka presne namieril v presilovke Zubrus. Hostia však v rušnej druhej tretine v rozpätí troch minút otočili skóre. Marián Hossa sa podieľal na treťom góle Thrashers a v tabuľke produktivity sa dotiahol na rozdiel jediného bodu za vedúceho Jaromíra Jágra. Víťazný gól strelil hneď na začiatku tretej časti hry Steve Rucchin.
Dramatické zápasy videli diváci aj v ďalších dvoch dueloch. V Columbuse sa tešili domáci z výhry nad Calgary až po jedenástej sérii samostatných nájazdov, keď rozhodnutie priniesol až gól Mannyho Malhotru. V Edmontone zasa stretnutie vďaka chybe rozhodcu Micka McGeougha končilo za búrlivej nevôle obecenstva, ktoré zahádzalo ľadovú plochu odpadkami. Domáci Aleš Hemský totiž štyri sekundy pred koncom strelil regulárny vyrovnávajúci gól, ktorý však pre údajnú prihrávku rukou arbiter neuznal. "Bol to nepochopiteľný verdikt. Prihrávku rukou nevidel nikto okrem rozhodcu. Viem, že ide o skúseneho človeka, no urobil neospravedlniteľnú chybu. Mal by byť suspendovaný," hneval sa po skončení duelu kouč "olejárov" Craig McTavish. Svoje upísknutie sa potom priznal aj samotný McGeough. "Bola to moja chyba. Myslel som si, že pri vhadzovaní si Horcoff pomohol rukou, no bola to hokejka. Je mi to ľúto, pretože môj chybný verdikt ovplyvnil výsledok zápasu."
Jednoznačný priebeh mal súboj favorizovaného Anaheimu s trápiacim sa tímom Phoenixu. "Káčeri" v druhej tretine štyrmi gólmi vyhnali z bránky Josepha a napokon pripravili súperovi jubilejnú desiatu prehru v sezóne. Ladislav Nagy v drese "kojotov" strávil na ľade 20 minút a do štatistík si pripísal iba jeden strelecký pokus. Anaheim bodoval doteraz vo všetkých štrnástich zápasoch sezóny, keď za 10 víťazstiev a 4 prehry po predĺžení, či v nájazdoch získal 24 bodov. Ak svoju bodovú šnúru natiahne ešte o jeden duel, vyrovná tým doterajší historický rekord Edmontonu zo sezóny 1983/84. Vtedy tím okolo terajšieho kouča Phoenixu Wayna Gretzkého bodoval v 15. zápasoch v rade.

Sumáre piatkových stretnutí 89. ročníka kanadsko-americkej hokejovej NHL:
Washington - Atlanta 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)
Góly: 13. Zubrus (Zedník, Ovečkin), 22. Clark (Morrison, Gordon), 40. Zubrus (Ovečkin, Clark) - 32. Sim (Kovaľčuk), 35. De Vries (Rucchin, Višnevskij), 35. Viačeslav Kozlov (De Vries, MARIÁN HOSSA), 41. Rucchin (Sim, Exelby). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 27:34. Brankári: Kölzig - Hedberg. Diváci: 12 834

Columbus - Calgary 5:4 po samostatných nájazdoch (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Fiodorov (Žerdev, Eriksson), 16. Westcott (Hainsey, Chimera), 18. Výborný (Fiodorov, Modin), 53. Výborný (Modin, Hainsey), rozhodujúci samostatný nájazd Malhotra - 16. Iginla (Langkow), 21. Langkow (Iginla, Regehr), 43. Tanguay (Amonte, Hamrlík), 48. Phaneuf (Hamrlík, Langkow). Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše: Shelley - Prust na 5 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 37:32. Brankári: Leclaire - Mclennan. Diváci: 16 103

Edmonton - Dallas 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 25. Smyth (Winchester, Stoll), 59. Sýkora (Torres, Staios) - 13. Morrow (Lindros, Ribeiro), 19. Hagman (Barnes), 40. Daley (Miettinen, Halpern). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:26. Brankári: Roloson - Turco. Diváci: 16 839

Anaheim - Phoenix 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)
Góly: 18. Kunitz (Selänne, Pronger), 23. Penner (Marchant, O´Donnell), 29. Selänne (S. Niedermayer), 35. O´Donnell (Selänne, Pronger), 39. McDonald (trestné strieľanie), 45. Pronger (Getzlaf, Kunitz) - 42. Fischer (Sjoström), 51. Comrie (Nolan, Saprykin). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:27. Brankári: Bryzgalov - Joseph (40. Leneveu). Diváci: 14 833