Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. septembra 2009

Boj proti klimatickým zmenám zhoršuje krízu, povedal KlausZa súčasnú svetovú hospodársku krízu môžu prílišné zásahy vlád do ekonomiky a míňanie peňazí na zbytočnosti. V prejave na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku to v stredu povedal český ...Zdieľať
NEW YORK 24. septembra (WEBNOVINY) - Za súčasnú svetovú hospodársku krízu môžu prílišné zásahy vlád do ekonomiky a míňanie peňazí na zbytočnosti. V prejave na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku to v stredu povedal český prezident Václav Klaus, ktorého citoval spravodajský server iDNES.cz. Klaus v tejto súvislosti opäť kritizoval nákladný boj proti klimatickým zmenám, ktorý by podľa neho mal ísť v čase krízy bokom, keďže najmä chudobné krajiny si ho nemôžu dovoliť. Klaus je presvedčený, že boj proti globálnemu otepľovaniu rozpočty jednotlivých krajín prílišne zaťažuje.


"Prostriedky vynaložené na boj proti klimatickým zmenám predstavujú ďalšie obrovské bremeno, a to nielen pre ekonomiky väčšiny vyspelých krajín, ktoré sa prepadávajú do rozpočtových deficitov, ale aj pre rozvojové krajiny, a to v situácii, keď bohaté krajiny, ktoré túto agendu presadzujú, strácajú schopnosť kompenzovať chudobnejším krajinám dopad týchto dodatočných nákladov," vyhlásil Klaus. Český prezident je známy svojou kritikou opatrení proti globálnemu otepľovaniu. Debatám o klimatických zmenách podľa neho dominuje hystéria, ktorá nie je vedecky podložená.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na proteste Greenpeace proti summitu G20 zatkli 14 osôb
<< predchádzajúci článok
V Maroku zatkli 24 ľudí podozrivých z terorizmu

Boj proti klimatickým zmenám zhoršuje krízu, povedal Klaus - diskusné fórum čitateľov

Klaus...24.9. 11:08:20