Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. septembra 2009

Na proteste Greenpeace proti summitu G20 zatkli 14 osôbPolícia v americkom Pittsburghu zadržala v stredu 14 ľudí počas protestu environmentálnej organizácie Greenpeace proti summitu krajín skupiny G20, ktorý sa bude konať vo štvrtok a piatok. Aktivisti ...Zdieľať
PITTSBURGH 24. septembra (WEBNOVINY) - Polícia v americkom Pittsburghu zadržala v stredu 14 ľudí počas protestu environmentálnej organizácie Greenpeace proti summitu krajín skupiny G20, ktorý sa bude konať vo štvrtok a piatok. Aktivisti Greenpeace povesili z mosta v centre mesta obrovský transparent s nápisom "Nebezpečenstvo: Pred nami je klimatický zánik". Demonštrantov zatkli za "vlastníctvo nebezpečných nástrojov, výtržníctvo a kladenie odporu". Polícia v Pittsburghu posilnila pred summitom bezpečnostné opatrenia pre obavy z násilných demonštrácií.


Očakáva sa, že na summite G20 sa bude diskutovať o problémoch globálnej ekonomiky. Hlavnými témami bude koordinácia ukončenia ekonomických stimulačných balíčkov, regulácia bánk, problémy klimatických zmien a zahraničného obchodu. G20 by mala opätovne potvrdiť svoje odhodlanie pokračovať v realizácii koordinovaných opatrení s cieľom vytvoriť základ pre udržateľný rast a vyhnúť sa opakovaniu terajšej finančnej krízy.

SITA_AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko sľúbi posilu do Afganistanu na summite NATO
<< predchádzajúci článok
Boj proti klimatickým zmenám zhoršuje krízu, povedal Klaus