11. mája 2014

Boston krok od postupu, Los Angeles nestačilo na Anaheim

Prekonaný brankár Los Angeles KIngs Jonathan Quick v zápase NHL s Anaheimom.

Prekonaný brankár Los Angeles KIngs Jonathan Quick v zápase NHL s Anaheimom. Foto: TASR/AP
New York 11. mája (TASR) - Hokejistov Bostonu delí už len jedno víťazstvo od postupu do finále Východnej konferencie v zámorskej NHL.

V noci na nedeľu zdolali na svojom ľade Montreal 4:2 a v sérii vedú 3:2. Bruins rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď v priebehu 32 sekúnd dvakrát skórovali a dostali sa do pohodlného vedenia 3:0

Svoje štatistiky si rozšíril aj slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý asistoval pri víťaznom góle svojho tímu.

Brankár Peter Budaj sledoval duel zo striedačky, v bránke Canadiens dostal opäť šancu Carey Price.

Po štvrtom zápase semifinále Západnej konferencie medzi Los Angeles a Anaheimom je stav nerozhodný 2:2. Ducks v noci zvíťazili 2:0, čistým kontom sa blysol brankár John Gibson, ktorý zastavil všetkých 28 striel. Za domácich odohral slovenský útočník Marián Gáborík 19:05 minút, tentokrát však nebodoval.

2. kolo play off NHL

semifinále Východnej konferencie, 5. zápas:

BOSTON - MONTREAL 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 14. Söderberg (Eriksson, Bartkowski), 22. Smith (Hamilton, Söderberg), 22. Iginla (Krug, CHÁRA), 55. Eriksson (Fraser, Söderberg) – 35. Gallagher (Plekanec, Markov), 58. Subban (Pacioretty, Markov). Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 30:31. Diváci: 17.565.
/stav série 3:2/

semifinále Západnej konferencie, 4. zápas:

LOS ANGELES - ANAHEIM 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 17. Smith-Pelly (Perry, Getzlaf), 19. Getzlaf (Perry, Vatanen). Brankári: Quick (21. Jones) - Gibson, strely na bránku: 28:14. Diváci: 18.489.
/stav série 2:2/

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 24:36 0 1 1 0 2 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 19:05 0 0 0 0 3 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Réwaya dali nakoniec lekári dokopy: Prvé minúty na ľade boli náročné