18. júna 2008

Boston rozdrvil Lakers, získal 17. titul

Boston Celtics využili druhý mečbal a po utorňajšom jednoznačnom víťazstve 131:92 nad Los Angeles Lakers sa mohli radovať už zo svojho 17. titulu v zámorskej basketbalovej NBA. V šiestom finálovom dueli ...

BOSTON 18. júna (WEBNOVINY) - Boston Celtics využili druhý mečbal a po utorňajšom jednoznačnom víťazstve 131:92 nad Los Angeles Lakers sa mohli radovať už zo svojho 17. titulu v zámorskej basketbalovej NBA. V šiestom finálovom dueli nedali svojmu odvekému rivalovi žiadnu šancu, už po prvom polčase viedli o 23 bodov a bilanciu vzájomných finálových súbojov upravili na 9:2 vo svoj prospech. Boston si týmto titulom upevnil pozíciu historicky najúspešnejšieho klubu v profilige, z celkového prvenstva sa tešil po dlhých 22 rokoch. Cenu pre najužitočnejšieho hráča série si zaslúžene prebral kapitán domácich Paul Pierce. Opora Celtics a v mladosti veľký fanúšik Lakers utrpel v prvom finálovom stretnutí zranenie kolena a s bolestivou grimasou ho museli odniesť z ihriska. Po krátkom pobyte v šatni sa však Pierce vrátil späť do zápasu a v ďalšom priebehu celej série zohral rozhodujúcu úlohu. Výsledok - finále NBA - šiesty zápas (hralo sa na 4 víťazstvá): BOSTON CELTICS - LOS ANGELES LAKERS 131:92 - konečný stav série 4:2 Zostava a body: R. Allen 26, Garnett 26 /14 doskokov/, Rondo 21, Pierce 17 /10 asistencií/, Perkins 2 (Posey 11, House 9, Powe 8, P. J. Brown 6, G. Davis 3, T. Allen 2) - Bryant 22, Odom 14 /10 doskokov/, P. Gasol 11, Fisher 7, Radmanovič 6 (Farmar 12, Walton 8, Vujačič 7, Ariza 3, Turiaf 2). Úspešnosť streľby z poľa v %: 49,4:42,2, trojky: 13/26 - 10/27, TH: 32/37 - 28/38, doskoky: 48:29, asistencie: 33:16, stratené lopty: 7:19, získané lopty: 18:4, bloky: 4:0, fauly: 25:25, štvrtiny: 24:20, 34:15, 31:25, 42:32, 18 624 divákov.