02. novembra 2011

Boston ukončil sériu Ottavy aj vďaka asistenciám Zdena Cháru

Hokejisti Bostonu zvíťazili v utorkovom stretnutí zámorskej NHL nad Ottawou 5:3 a ukončili šesťzápasovú víťaznú sériu Senators. Štatistiky v drese obhajcu Stanleyho pohára, ktorému sa ...

zdeno chara NEW YORK 2. novembra (WEBNOVINY) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v utorkovom stretnutí zámorskej NHL nad Ottawou 5:3 a ukončili šesťzápasovú víťaznú sériu Senators.

Štatistiky v drese obhajcu Stanleyho pohára, ktorému sa v doterajšom priebehu sezóny nedarilo, si vylepšil o dve asistencie Zdeno Chára.

Kapitán Bruins strávil na ľade vyše 25 minút a na bránku Ottawy vyslal 5 striel. Boston hral tentoraz kolektívne, do kanadského bodovania sa zapísalo dvanásť hráčov. Bruins vyhrali štvrtý zápas sezóny a snažia sa zabudnúť na nevydarený október.

Ľubomír Višňovský z Anaheimu odohral vo Washingtone takmer 23 minút, napokon odchádzal z ľadu smutný. Ducks k zdolaniu Capitals nestačili ani štyri body Teemu Selänneho (2+2). O výhre Washingtonu rozhodol Nicklas Bäckström, ktorý najskôr 42 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 4:4 a potom v 63. min rozhodol.

Dvoma gólmi pomohol k víťazstvu Caroliny 4:2 nad Tampou Bay držiteľ Calderovej trofeje 2011 Jeff Skinner. Vancouver začal v posledných zápasoch ukazovať svoju ofenzívnu silu, v sobotu dal sedem gólov Washingtonu, v utorok zasa v Calgary päť. Detroit nevyhral už od 21. októbra, sériu neúspechov na päť predĺžil proti Minnesote, s ktorou prehral 1:2 po predĺžení.

Výsledky utorkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:
Boston - Ottawa 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Góly: 8. Lucic (CHÁRA, Seidenberg), 25. P. Bergeron (Seguin, Marchand), 38. Kelly (Peverley, CHÁRA), 47. Boychuk (Kelly, Peverley), 48. Paille (S. Thornton, G. Campbell) - 6. Foligno (Dacosta, Butler), 8. Dacosta (Foligno, C. Neil), 46. Cowen (C. Neil, Foligno)

Washington - Anaheim 5:4 po predĺžení (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 34. J. Ward (Laich, Chimera), 37. Wideman (Laich, J. Ward), 52. Brouwer (Erskine, Wideman), 60. Nicklas Bäckström (Chimera, Laich), 63. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Schultz) - 10. S. Koivu (Selänne, Fowler), 14. Selänne (S. Koivu, Lydman), 29. Selänne (Fowler, Beauchemin), 50. Perry (Fowler, Selänne)

Carolina - Tampa Bay 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 19. Larose (Harrison, Ponikarovskij), 21. Skinner (Pitkänen), 31. Skinner (J. Jokinen), 56. Larose (Tlustý) - 16. Purcell (M. Bergeron, Malone), 55. B. Connolly (St. Louis, Lecavalier)

Detroit - Minnesota 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 6. Lidström (Zetterberg, Daciuk) - 59. M. Koivu (Falk, Setoguchi), 62. Setoguchi (M. Koivu, Bouchard)

Calgary - Vancouver 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
Góly: 60. Tanguay (Kostopoulos, Butler) - 8. Higgins (Hansen, Malhotra), 14. Burrows (Kesler, Edler), 20. D. Sedin (H. Sedin, Edler), 24. Hodgson (Lapierre, Weise), 32. Edler (Hodgson, Booth)