Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. februára 2019

Bratislavské letisko chystá výstavu k výročiu úmrtia M.R. ŠtefánikaBratislavské letisko Milana R. ŠtefánikaZdieľať
Bratislavské letisko Milana R. Štefánika Foto: Facebook Letisko Bratislava
Bratislava 10. februára (TASR) – Sto rokov od úmrtia Milana Rastislava Štefánika si letisko v Bratislave, ktoré nesie jeho meno, pripomenie výstavou. Pre TASR to uviedla hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.


V priestoroch verejnej časti odletovej haly letiska bude inštalovaná výstava ôsmich umeleckých diel autorky Noémi Kolčákovej Szakállovej s tematikou Štefánika. "Autorka v roku 2015 vytvorila kolekciu maľovaných obrazov, ktoré zobrazujú okrem Štefánika aj významné osobnosti v jeho živote, medzi nimi skutočné i fiktívne múzy, obrazy súvisiace s jeho návštevou ostrova Tahiti vo Francúzskej Polynézii či pripomínajúce jeho ďalší pestrý život," priblížila Ševčíková. Cestujúci a návštevníci bratislavského letiska si budú môcť výstavu pozrieť od 1. marca do 10. mája tohto roka.

Hovorkyňa zároveň dodala, že letisko v hlavnom meste Slovenska si každoročne 4. mája, v deň výročia úmrtia Štefánika, pripomína jeho pamiatku. "Obdobná pietna spomienka za účasti zástupcov letiska a členov Slovenského leteckého zväzu gen. Dr. M. R. Štefánika je naplánovaná i tento rok, keď si pripomíname 100. výročie úmrtia Štefánika," poznamenala s tým, že spomienka sa koná v neverejnej časti odletovej haly letiska, kde sa nachádza socha generála Štefánika v charakteristickom leteckom oblečení.

Letisko v Bratislave je od 21. júla 1993 pomenované po Štefánikovi. Stalo sa tak symbolicky v deň jeho narodenia.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Česku na Sněžke kvôli silnému vetru zastavili lanovku
<< predchádzajúci článok
USA a KĽDR sa stretnú pred hanojským summitom, miesto neprezradili

Bratislavské letisko chystá výstavu k výročiu úmrtia M.R. Štefánika - diskusné fórum čitateľov