Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. marca 2019

Brazílskej polícii sa vydal tretí podozriví v prípade masakru na školeAutá forenzných expertov odvážajú telá obetí streľby spred budovy školy v štvrti Suzano na predmestí Sao Paula 13. marca 2019. Najmenej osem ľudí vrátane dvoch útočníkov zahynulo pri streľbe, ku ktorej došlo v stredu v budove ...Zdieľať
Autá forenzných expertov odvážajú telá obetí streľby spred budovy školy v štvrti Suzano na predmestí Sao Paula 13. marca 2019. Najmenej osem ľudí vrátane dvoch útočníkov zahynulo pri streľbe, ku ktorej došlo v stredu v budove základnej školy v okrajovej štvrti brazílskeho mesta Sao Paulo. Foto: TASR/AP
Sao Paulo 13. marca (TASR) - Brazílskej polícii sa v piatok dobrovoľne vydal tretí podozriví v prípade stredajšej streľby v budove združenej základnej a strednej školy v okrajovej štvrti mesta Sao Paulo. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.


Podľa nich ide o 17-ročného mladíka, na ktorého vydal súd zatykač pre podozrenie, že pomáhal dvom útočníkom pri príprave masakru, ktorý si vyžiadal desať mŕtvych. Tento mladík bol minulý rok spolužiakom jedného zo strelcov.

Útočníci vo veku 17 a 25 rokov vtrhli do školy vo štvrti Suzano počas prestávky a spustili streľbu. Zabili päť žiakov, dvoch zamestnancov školy a spáchali samovraždu. Ešte predtým zastrelili na inom mieste muža, ktorý bol strýkom jedného z páchateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maiga: O Kosíkovi nemám žiadne správy, sú dve možnosti, čo s ním je
<< predchádzajúci článok
Militanta narodeného v Austrálii odsúdili na 7,5 roka väzenia

Brazílskej polícii sa vydal tretí podozriví v prípade masakru na škole - diskusné fórum čitateľov