16. februára 2013

Brit Froome sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Ománu

Brit Christopher Froome sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Ománu. Sobotňajšiu záverečnú 6. etapu z Nawit Nagam Parku do Muttrahu merajúcu 144 km vyhral Francúz Nacer ...

christopher froome BOSHAR 16. februára (WEBNOVINY) - Brit Christopher Froome sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Ománu.

Sobotňajšiu záverečnú 6. etapu z Nawit Nagam Parku do Muttrahu merajúcu 144 km vyhral Francúz Nacer Bouhanni z tímu FDJ, druhý skončil Austrálčan Matthew Harley Goss (Orica GreenEdge) a tretiu pozíciu obsadil Američan Taylor Phinney zo zoskupenia BMC Racing.

Slovák vo farbách Omega Pharma-Quick Step skončil na 68. poste a celkovo mu patrí 20. stupienok

Na štarte sobotňajšej etapy chýbal druhý Slovák Peter Sagan, ktorý v piatok odstúpil zo zdravotných dôvodov. Dvadsaťtriročný rodák zo Žiliny dva dni v Ománe niesol červený dres lídra pretekov a nenastúpil už na piatkovú etapu pre zápal priedušiek a zvýšenú teplotu.

Celkovo druhý skončil Alberto Contador a na treťom mieste klasifikovali Cadela Evansa.

Výsledky - Okolo Ománu:
6. etapa (Hawit Nagam Park - Muttrah, 144 km): 1. Nacer Bouhanni (Fr.) FDJ 3:24:20 h, 2. Matthew Harley Goss (Aus.) Orica GreenEdge, 3. Taylor Phinney (USA) BMC Racing, 4. Elia Viviani (Tal.) Cannondale Pro Cycling, 5. Borut Božič (Slovin.) Astana, 6. Daryl Impey (JAR) Orica GreenEdge, ... 68. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po záverečnej 6. etape: 1. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 23:28:33 h, 2. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tinkoff +27 s, 3. Cadel Evans (Aus.) BMC Racing +39, 4. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša +50, 5. Rinaldo Nocentini (Tal.) AG2R, 6. Johann Tschopp (Švaj.) IAM Cycling obaja +1:13 min, ... 20. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +3:02