24hod.sk    Šport    OH 2012 Londýn

07. augusta 2012

Briti prekonali doterajšie maximum získaných zlatých medailí

Veľká Británia má na svojom konte už dvadsať zlatých olympijských medailí, čím na domácich Hrách XXX. olympiády v Londýne prekonala svoje maximum z OH 2008 v Pekingu. Historický ...

jazdecke druzstvo velkej britanie LONDÝN 7. augusta (WEBNOVINY) - Veľká Británia má na svojom konte už dvadsať zlatých olympijských medailí, čím na domácich Hrách XXX. olympiády v Londýne prekonala svoje maximum z OH 2008 v Pekingu.

Historický dvadsiaty kov zlatého odlesku získali Briti v utorok za triumf v tímovej drezúre. V medailovej bilancii OH 2012 figuruje Veľká Británia na treťom mieste za Čínou a USA.

O vyrovnanie historického "zlatého" maxima sa triumfom v mužskom triatlone v utorok postaral Alistair Brownlee. V utorok však môže pribudnúť ešte viac zlatých medailí, a to na pretekoch v dráhovej cyklistike, odkiaľ už Briti "vydolovali" päť prvenstiev. Bradley Wiggins navyše vyhral časovku v cestnej cyklistike.

Ďalšie štyri zlaté medaily "vylovili" britskí veslári z olympijského kanála, o tri zlaté sa postarali atléti Jessica Ennisová (sedemboj), Mo Farah (10 000 m) a Greg Rutherford (skok do diaľky). Už štvrtýkrát vo svojej kariére na OH zvíťazil vo svojej disciplíne jachtár Ben Ainslie a Andy Murray si pripísal triumf v tenisovej dvojhre mužov. Ostatné zlaté medaily sú zo streleckých súťaží, vodného slalomu a skokov družstiev v rámci jazdectva.