Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. novembra 2021

Britskí maloobchodníci zvýšili ceny najrýchlejším tempom od roku 1990Britskí maloobchodníci zvýšili ceny najrýchlejším tempom od roku 1990, keďže spotrebitelia robili predvianočné nákupy skôr ako zvyčajne. Z prieskumu Konfederácie britského ...Zdieľať
gettyimages 1283549905 676x450 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Britskí maloobchodníci zvýšili ceny najrýchlejším tempom od roku 1990, keďže spotrebitelia robili predvianočné nákupy skôr ako zvyčajne. Z prieskumu Konfederácie britského priemyslu (CBI) vyplýva, že počas trojmesačného obdobia do novembra zvýšilo ceny 77 percent maloobchodníkov v krajine. Informuje o tom portál news.sky.com.


Prieskum podľa CBI ukazuje, že maloobchodníci na spotrebiteľov prenášajú rastúce inflačné tlaky, keďže zápasia s takými ťažkosťami, ako je nedostatok pracovnej sily a problémy dodávateľských reťazcov. Novembrové tržby maloobchodu Veľkej Británie však boli lepšie, ako sa očakávalo. Z prieskumu na vzorke 51 veľkých maloobchodných firiem vyplýva, že medziročný rast tržieb sa zrýchlil.

Zdá sa, že Vianoce prišli pre maloobchodníkov skôr, pričom predovšetkým predajne s odevmi a obchodné domy pozorujú veľký rast objemu predaja v novembri," povedal ekonóm CBI Ben Jones. „Vyzerá to tak, že správy o narušeniach dodávateľských reťazcov podnietili spotrebiteľov, aby svoje vianočné nákupy odštartovali skôr," dodal Jones.


Zdroj: Webnoviny.sk - Britskí maloobchodníci zvýšili ceny najrýchlejším tempom od roku 1990 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Portugalsko aj napriek takmer 90 percentnej zaočkovanosti opäť zavádza prísne protipandemické opatrenia
<< predchádzajúci článok
Českého prezidenta Miloša Zemana zaviezli opäť do nemocnice, mal pozitívny test na koronavírus

Britskí maloobchodníci zvýšili ceny najrýchlejším tempom od roku 1990 - diskusné fórum čitateľov