Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. apríla 2021

Buchnite si šampanské. Gratulujem idioti , píše Matovič. Rusi požiadali o vrátenie vakcín Sputnik V a ukončenie zmluvyRusi požiadali Slovákov o vrátenie vakcín Sputnik V a ukončenie zmluvy.Zdieľať
Buchnite si šampanské, píše Matovič. Rusi požiadali o vrátenie vakcín Sputnik V a ukončenie zmluvy

Uviedol to vo štvrtok minister financií Igor Matovič na sociálnej sieti.

„Keď sme priviezli Sputnik V na košické letisko, navreli im z nenávisti oči krvou. Spustili svoju geopolitickú špinavú hru proti hybridnej zbrani Ruska. Bolo im úplne jedno, či budú predčasné voľby a vráti sa mafia k moci. Dnes však svoje dielo dokonali, svojimi bludmi, ktoré cez Denník N pustili do celého sveta, primäli Rusov povedať dosť. Tí nás požiadali o vrátenie Sputnika a ukončenie zmluvy. Gratulujem idioti! Zobrali ste si za rukojemníkov zdravie milióna ľudí na Slovensku! Buchnite si šampanské,“ napísal na sociálnej sieti Matovič.

Minister financií zároveň dodal, že je mu to ľúto a záchranu vakcíny Sputnik V pre Slovensko nevzdá. Aj keď nateraz nevie ako ďalej. Viac informácií chce prezentovať na piatkovej tlačovej besede.

Z dôvodu porušenia zmluvy musí Slovensko vrátiť šaržu vakcíny Sputnik V, uviedol Ruský fond priamych investícií a informoval o tom ruský portál kommersant.ru.

„Bohužiaľ, v rozpore s existujúcou zmluvou, (slovenský) Štátny ústav pre kontrolu liečiv sa dopustil sabotáže zámerným zaslaním vakcíny Sputnik V na testovanie do laboratória mimo sieť oficiálnych laboratórií EÚ na kontrolu liekov, hoci také laboratóriá boli k dispozícii,“ citoval portál vyjadrenie fondu na Twitteri.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič ide do Ruska rokovať o vakcíne Sputnik V. Urobí všetko pre to, aby sa ním mohlo očkovať (8. 4. 2021)
 Baťová: Výrobca Sputnika V nedodal ŠÚKL väčšinu potrebných dát (8. 4. 2021)
 Ústav pre kontrolu liečiv má výhrady voči Sputniku V (2. 4. 2021)nasledujúci článok >>
Základné ľudské práva Rómov sú na Slovensku často porušované, uviedla ombudsmanka Patakyová
<< predchádzajúci článok
Vo Francúzsku zadržali tínedžerku, mala plánovať bombový útok na kostol

Buchnite si šampanské. Gratulujem idioti , píše Matovič. Rusi požiadali o vrátenie vakcín Sputnik V a ukončenie zmluvy - diskusné fórum čitateľov