24. októbra 2008

Budaj druhou hviezdou duelu

Vo štvrtkových stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa z víťazstiev svojich tímov tešili traja Slováci. Brankár Peter Budaj výraznou mierou prispel k triumfu Colorada nad Edmontonom 4:1, keď zneškodnil 25 ...

NEW YORK 24. októbra (SITA) - Vo štvrtkových stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa z víťazstiev svojich tímov tešili traja Slováci. Brankár Peter Budaj výraznou mierou prispel k triumfu Colorada nad Edmontonom 4:1, keď zneškodnil 25 z 26 striel súpera a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Jeho spoluhráč Marek Svatoš pridal jednu asistenciu, v II. tretine počas presilovky prihral na víťazný gól Paula Štastného. Na výhre Buffala v Minnesote 4:3 po predĺžení sa podieľal obranca Andrej Sekera, ktorý v 57. min asistoval kanonierovi Thomasovi Vanekovi pri vyrovnávajúcom góle na 3:3. Domáci zaznamenali prvú prehru v sezóne Výsledky - štvrtok: Boston - Toronto 2:4 (2:0, 0:2, 0:2) N. Y. Islanders - Dallas 3:5 (0:3, 1:2, 2:0) Pittsburgh - Carolina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0) Nashville - Calgary 3:5 (0:0, 3:1, 0:4) Minnesota - Buffalo 3:4 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1) - Andrej Sekera (Buffalo) 0+1 Colorado - Edmonton 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) - Peter Budaj odchytal celé stretnutie a kryl 25 z 26 striel súpera, Marek Svatoš (obaja Colorado) 0+1 Phoenix - Washington 2:1 (0:0, 0:1, 2:1) SITA