Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. februára 2006

Bugár vyzval politikov, aby viedli férovú kampaňZastupujúci predseda Národnej rady SR Béla Bugár dnes vyhlásil voľby do Národnej rady (NR) SR, ktoré sa budú konať 17. júna. Uznesenie podpísal Bugár po tom, čo v utorok vyšiel v Zbierke ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. februára (WN/SITA) - Zastupujúci predseda Národnej rady SR Béla Bugár dnes vyhlásil voľby do Národnej rady (NR) SR, ktoré sa budú konať 17. júna. Uznesenie podpísal Bugár po tom, čo v utorok vyšiel v Zbierke zákonov ústavný zákon o skrátení funkčného obdobia NR SR. Poslanci schválili zákon o predčasných voľbách 9. februára.

„Želám si, aby politické strany viedli kampaň férovo, aby argumentovali svojimi programami a ideami,“ zdôraznil Bugár. Zároveň požiadal zástupcov médií, aby k všetkým informáciám v tomto období pristupovali zvlášť citlivo a zodpovedne. „Vzhľadom k tomu, že prvýkrát nebudeme mať volebné moratórium, bude veľmi dôležité, aby občania - voliči dostali skutočne pravdivé a nie skreslené informácie,“ dodal.

Bugár nevylučuje, že by sa parlamentné strany mohli dohodnúť na novom predsedovi Národnej rady SR. Vzhľadom na vyjadrenia niektorých predstaviteľov politických strán sa však zrejme nenájde 76 poslancov, ktorí sa zhodnú na novom predsedovi NR SR.

Parlament by sa na riadnej schôdzi mal stretnúť 14. marca, ďalšia schôdza by mala byť pravdepodobne ešte 19. apríla. O tom, kedy a s akým programom bude posledná slávnostná schôdza Národnej rady SR by sa mali parlamentné strany dohodnúť na poslaneckom grémiu 1. marca.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Poslanci za ANO: aj ich lanária! (4. 1. 2006)
 Sudca Harabin žaluje Bugára. Chce 1,5 milióna! (23. 12. 2005)nasledujúci článok >>
AUA evidovala v januári nárast cestujúcich o 14,3 %
<< predchádzajúci článok
SDKÚ podľa Fica zbabrala pokus vylepšiť dôchodkovú reformu

Bugár vyzval politikov, aby viedli férovú kampaň - diskusné fórum čitateľov