Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. januára 2010

BUGÁR: Zlyhali viacerí, najmä nadriadeníV prípade vyvezenej trhaviny do Írska nezlyhal podľa predsedu strany Most - Híd a člena parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Bélu Bugára jeden policajt, ale osobne a profesijne zlyhali ...Zdieľať
BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - V prípade vyvezenej trhaviny do Írska nezlyhal podľa predsedu strany Most - Híd a člena parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Bélu Bugára jeden policajt, ale osobne a profesijne zlyhali viacerí policajti, predovšetkým nadriadení dotyčného. "Závažnejšie ale je systémové a procesné zlyhanie, v dôsledku ktorého sme terčom medzinárodnej kritiky a žiaľ aj posmeškov. Stratili sme na dôveryhodnosti a tratíme aj na povesti seriózneho a zodpovedného bezpečnostného partnera. A to všetko v období, keď na hrozby teroristických skupín reaguje celý svet zvýšenými bezpečnostnými opatreniami zvlášť na letiskách," uviedol Bugár v otvorenom liste ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.


Bugár v otvorenom liste žiada tiež odpovede na viaceré otázky. Medziiným chce vedieť, kde všade sa zneužíva civilné obyvateľstvo na policajné cvičenia a z akého dôvodu, na čí pokyn a čiu zodpovednosť sú civilné osoby zaťahované do podobných akcií? Podľa predsedu strany Most - Híd je nemysliteľné, že polícia až po priznaní policajta zistí, že jej chýba trhavina. "Aká presná je evidencia trhavín, keď podľa vyjadrení príslušného policajta zabudnutá trhavina vážila medzi 10 až 90 g?" pýta sa Bugár. Od ministra očakáva jednoznačné stanovisko k uvedeným skutočnostiam a vyvodenie zodpovednosti za zlyhanie jeho podriadených.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Posádku lietadla informovali o výbušnine na palube (7. 1. 2010)
 MIKOLÁŠIK: Kauza trhavina v produkcii ministerstva (7. 1. 2010)
 Výbušnina Hexogén je účinnejší ako TNT, tvrdí expert (6. 1. 2010)
 NEW YORK TIMES: Slovenský bezpečnostný test úplne zlyhal (6. 1. 2010)
 MAKO: Policajt na popradsko letisku pochybil (6. 1. 2010)
 IVOR: Incident s trhavinou musí byť vyšetrený (6. 1. 2010)
 Rezort vnútra potrestá pre výbušninu iba policajta (6. 1. 2010)
 Spackaná akcia slovenskej polície: U Slováka žijúceho v Dubline našli trhavinu (5. 1. 2010)nasledujúci článok >>
USA zatkli muža, ktorý sa vyhrážal zabíjaním Židov
<< predchádzajúci článok
BORGULA: Prípad výbušnina je systémovým zlyhaním

BUGÁR: Zlyhali viacerí, najmä nadriadení - diskusné fórum čitateľov

Relácia Na telo 17.01.201017.1. 14:37:05