Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. júla 2020

Bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu zakázali používať Twitter, môžu za to jeho príspevkySociálna a mikroblogovacia sieť Twitter natrvalo zakázala používať jej služby bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu. Podľa vyjadrenia spoločnosti David ...Zdieľať
twitter 676x451 31.7.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter natrvalo zakázala používať jej služby bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu. Podľa vyjadrenia spoločnosti David Duke opakovane porušuje nariadenia týkajúce sa "nenávistných prejavov".

Zákaz dostal aj od YouTube


Twitter zmenil svoju politiku v marci a už používateľom neumožňuje zdieľať odkazy na príspevky, ktoré obsahujú nenávistné prejavy.

Podľa Ligy proti hanobeniu (ADL) je Duke "pravdepodobne najznámejší rasista a antisemita v Amerike". V júni dostal zákaz aj od služby YouTube.

Nenávistné príspevky na Twitteri


Jeho posledný tweet súvisel s rozhovorom, ktorý mal s Germarom Rudolfom, ktorého v Nemecku odsúdili za popieranie holokaustu.

V predchádzajúcich príspevkoch zas napríklad tvrdil, že odhalí "systematickú rasovú lož" alebo že "odhalil násilie voči bielym ľuďom" zo strany židovských médií.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu zakázali používať Twitter, môžu za to jeho príspevky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koľko ľudí porušilo karanténu a koľkým chýbali rúška? Polícia zverejnila počty priestupkov
<< predchádzajúci článok
Ukrajina a Irán sa dohodli na rámci rokovaní o zostrelenom Boeingu, stanovia aj výšku odškodného

Bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu zakázali používať Twitter, môžu za to jeho príspevky - diskusné fórum čitateľov